Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nedir, Kimlere Uygulanır?

Lazer Epilasyon Nedir?

Estetik ve güzellik uzmanlarının da bir numaralı tercihi olan lazer epilasyon cihazı istenmeyen tüy ve kılları kesin olarak yok eden bir yöntemdir. Kullanılan geleneksel yöntemlere göre birçok avantajı bulunan lazer epilasyon cihazı vücudun tüm bölgelerinde başarılı sonuçlar doğurur. Lazer epilasyon belirli dalga boylarıyla vücuda verilen ışınların kıl köklerini tahrip ederek kılın folikül yapısını bozmasıdır.

Milisaniyelik atılan atışlar hedeflenen bölgedeki kıl kökünü ısı enerjisi ile yakar. Özellikle kıla rengini veren melanin pigmenti zaman içerisinde zayıflar ve zamanla kıl kökleri yok olur. Ataşehir lazer epilasyon yeni nesil lazer epilasyon sistemleri ile ağrısız ve acısız bir işlem gerçekleştirilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyonun uygulanacağı bölgedeki kıl ve tüylere uzun bir dokunmamak gerekir. Amaç tüm kıl ve tüylerin lazer cihazı tarafından görülmesini sağlamaktır. Uygulama sırasında hastaların gözüne koruyucu gözlük takılır. Böylece istenilen bölgedeki kıl köklerine atışlar halinde ışın dalgaları gönderilir. Deriyi geçerek kıl köklerine ulaşan ışınlar burada kılın folikül yapısını bozarak yeniden faaliyete geçmesini engeller. İşlem sırasında dokular herhangi bir zarar görmez. Lazer cihazları tarafından hasara uğrayan kıl kökleri zamanla azalarak yok olur.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Her geçen gün öneminin anlaşılması ile beraber lazer epilasyon cihazlarına olan ilgi artıyor. Bu nedenle bay ve bayanlar tarafından tercih edilen işlem vücudun tüm bölgelerinde güvenilir bir şekilde uygulanabilir. Lazer epilasyon kol ve bacaklarda, koltuk altında, yüz, kulak, ense, burun içi boyun bölgelerinde kullanılabilir. Bikini bölgesi, sırt bölgesi ve göbek bölgesinde de kalıcı sonuçlar yaratır. Üsküdar lazer epilasyon kullandığı yeni nesil teknik özelliklere sahip lazer epilasyon cihazları ile vücudun tüm noktalarında rahatsızlık veren kıl ve tüyleri başarılı bir şekilde yok ediyor.

İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm

Estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olan kıl ve tüyler günümüzde teknolojik cihazlar sayesinde kalıcı olarak yok ediliyor. Belli dalga boyunda verilen ışınlar kıl köklerini tahribata uğratarak bir daha aynı bölgeden kıl çıkmasını engeller. Maltepe lazer epilasyon vücudun istenmeyen bölgelerinde rahatsız edici görüntüye yol açan kıl ve tüyleri lazer ışınları ile kurutuyor.

Yeni nesil lazer epilasyon cihazları kişilerin kıl ve cilt tiplerine uygun bir şekilde tasarlandığından istenilen etkili sonucu kısa sürede gösterir. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmadan önce uzman kişiler gözetiminde kişilerin cilt ve kıl tipleri analiz edilerek uygun cihazlar eşliğinde işleme başlanmalıdır. Üsküdar lazer epilasyon sizleri kalıcı olarak rahatsız olduğunuz kıl ve tüylerden kurtarıyor ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak kullanılan cihazlarda da çeşitlilik görülüyor. Özellikle lazer epilasyon cihazları daha işlevsel ve donanımlı hale getirilerek istenilen mükemmel sonuca ulaşılır. Lazer epilasyon cihazlarının çeşitlilik göstermesinin temel nedeni kişilerin farklı cilt tonuna ve kıl tipine sahip olmasıdır. En çok kullanılan lazer epilasyon çeşitleri içerisinde diode lazer, ruby lazer, nd yağ lazer ve alexsandrite lazerdir. Maltepe lazer epilasyon bünyesinde barındırdığı eşsiz cihazlar ile sizleri pürüzsüz bir cilde kavuşturuyor.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları tercih edilen epilasyon merkezine, uzmanın deneyimine ve kişinin cilt ve kıl yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fiyatlar belirlenirken bazı kriterler göz önünde bulundurulur. Özellikle lazer epilasyonda seans sayısı ve bölge genişliği son derece önemlidir. Ayrıca yapılan test ve analizler sonucunda kullanılacak cihazın özelliği de fiyatlar üzerinde belirleyici oluyor. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmaya karar veren kişilerin öncelikle fiyatlar hakkında bilgi sahibi olması gerekir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı