Sponsorlu Bağlantılar

Lipomatik Hakkında Merak Edilenler 

Lipomatik Hakkında Merak Edilenler 

Lipomatik bölgesel incelmeyi daha sistematik bir biçimde uygulamaya verilen isimdir. Bölgesel yağlanmayı ortadan kaldıran ve özellikle belli bölgelerde yığılan yağları alarak vücudun incelmesini sağlayan bir uygulamadır.  Lipomatik fiyatları 2020 adı verilen bir cihazla gerçekleştirilir.

Lipomatik Nedir? Nasıl Yapılır? 

Lipomatik estetik plastik cerrahi konusunda son yıllarda sıkça uygulanan bölgesel yağlanma konusunda incelmeyi ve sıkılaşmayı sağlayan bir uygulamadır. Lipomatik hangi bölgelere uygulanacağı konusunda ilk muayene sırasında görüşmede belirlenir.  Lipomatik fiyatları 2020 uygulaması ince boru şeklinde olan kanüllerle yağların çekilerek direkt yağ hücreleri hedef alınarak yapılır.  Cihazın vakumlama özelliği kullanılarak vücudun belli bölgelerinde yığılan yağlar dışarıya alınır.  Birkaç bölge üzerinde uygulanan lipomatik genel anestezi veya sedasyon anestezi yapılarak gerçekleştirilir.  Hastane koşullarında yapılan uygulamanın ardından hasta birkaç saat dinlendirilerek taburcu edilir.  Uygulamadan sonra 1-2 hafta içinde hasta günlük yaşamını devam edebilir ancak uygulamadan sonra yaklaşık olarak 1 ay hastanın korse giymesi gerekir.  Diğer önemli nokta ise doktorun uygulamadan sonra hastanın yapmasını istediklerini mutlaka uygulamasıdır.

Kimler Lipomatik Yaptırabilir? 

Estetik kaygılarla yaptırılan cerrahi uygulamalar kesinlikle hasta tercihleri de göz önünde bulundurularak hekimin yapıp yapmayacağına karar vermesi ile ilgilidir.  Öncelikle lipomatik fiyatları 2020 estetik uygulamasının yapılabilmesi için 18 yaşını doldurmak yani fizyolojik olarak gelişimini tamamlamış olmak gerekir.  Bunun dışında hekim ile görüşerek böyle bir uygulamanın risk oluşturup oluşturmaması ilk muayene de görüşülür.  Kronik sağlık problemleri olanlar genellikle lipomatik operasyonundan faydalanamazlar.  Ancak yine de bu konuyu plastik cerrah değerlendirilerek karar verir.

Lipomatik ile Yağ Aldırmanın Lazer Liposakşından Farkı Nedir? 

Lipomatik estetik uygulaması bildiğimiz klasik liposuctiondan oldukça farklıdır.  Aralarındaki fark lipomatik uygulaması liposuctiona göre daha fazla tercih edilir olmasıdır. Lipomatik uygulaması bildiğimiz liposuction dışında lazer liposuctiondan da farklı bir yöntemle yapılmaktadır.  Lazer liposuction lazer ısısı ile yağ dokularının parçalanması işlemidir.  Lipomatik fiyatları 2020 uygulamasında ise bağ dokusuna zarar vermeden yağlar üzerine verilen titreşimlerle yağ dokusu bağ dokusundan ayrıştırılmaktadır.  Yağlar ayrıştırılma işleminden sonra vakumla dışarı çekilir.

Lipomatik İle Yağ Aldırma

Lipomatik fiyatları 2020 uygulaması yalnızca belli bölgelerde var olan yağlardan kurtulmak değil aynı zamanda işlem yapılan bölgede kolejen üretimini tetiklemeyi sağlamaktır. Dolayısıyla bununla birlikte sarkmalar toparlanmaktadır.  Ayrıca bölgesel olarak biriken yağlara müdahale sırasında ve sonrasında yağlardan boşalan bölgelerde çökmeler olmaz.  Özellikle basen bölgesinde çok sık rastlanan selüloit görüntüsü ortadan kalkar.  Lipomatik fiyatları 2020 cihazı son derece etkili ve hedefi belirleme konusunda çok başarılı cihazlardan biridir.  Ayrıca cilt altında bulunan kas sinir ve damar gibi dokulara kesinlikle zarar vermez.  Yalnızca yağ dokularını hedefler ve yağların vücuttan atılmasını sağlar.  Bunun yanı sıra lipomatik uygulamasından sonra hastanın vücudunda morluk ve ödem kesinlikle oluşmaz.  Direk yağ dokularını hedeflediği için estetik cerrahide hastanın ve  doktorun beklentisini fazlasıyla karşılamaktadır.  Diğer liposuction uygulamalarına göre çok daha sağlıklı olduğu kabul edilen lipomatik uygulaması çok daha kısa sürede iyileşme süreci gösterir ve hasta diğer uygulamalara göre çok daha kısa sürede günlük yaşamına döner.  Aynı zamanda risk açısından daha az riskli ve yan etki ve komplikasyon lipomatik uygulamasında kesinlikle görülmez.

Lipomatik Fiyatları 2020

Lipomatik uygulaması,  liposuction uygulamasının farklı bir türüdür.  Lipomatik fiyatları 2020 uygulamanın yapılacağı hastane bu uygulamayı gerçekleştiren hekimler arasında elbette farklı fiyatlar olabilir.  Ancak bu konuda tam olarak fiyat bilgilendirmesi hastaya hekim tarafından yapılır.  Çünkü hangi hastanede uygulamanın yapılacağı hangi anestezinin kullanılacağı dolayısıyla hekimin tecrübesi ve deneyimi lipomatik uygulamasında farklılık gösterir.  Sağlıklı olan öncelikle hekimle görüşmek ve ön muayenede fiyat konusunda bilgi almaktır.

https://www.savranklinik.com/lipomatik/ hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı