Sponsorlu Bağlantılar

Medyum Nedir? Medyumlar Neler Yapabilir?

Medyum Nedir? Medyumlar Neler Yapabilir?

Köken bakımından Latincede yer alan aracı anlamındaki ‘medium’ kelimesine dayanan ve dilimize Fransızcadan geçen medyum kelimesi, sözlük anlamı olarak ise ruhlar ile iletişimde bulunup canlılar ile bağlantılarını sağladığını ileri süren kimse anlamına gelmektedir. Sahip oldukları yetenekler Allah vergisidir ve günümüzün ileri derecedeki bilim ve teknolojisine rağmen açıklanması imkansızdır.

Medyumların Bilebildiği Konular

Birçok yeteneğinin yanı sıra gelişmiş ve kuvvetli bir önsezileri bulunmasından dolayı medyumlar pek çok konuyu bilebilirler. Bunun en önemli örnekleri ise yapılmış bir büyüyü tespit edebilmeleri ve geçmişte yaşanmış ve gelecekte yaşanacak olayları bilebilmeleridir. Bunların yanı sıra kayıp şeylerin yerlerini bilebilirler ve işlenmiş suçların bulunamamış faillerini ortaya çıkarabilirler.

Medyumların Yetileri Nelerdir?

Medyumlar, Allah vergisi olan ve sonradan sahip olunamayacak bazı özel yeteneklere sahiplerdir. Bu yetilerinin en yaygın olanları ise büyüleri tespit edip bozabilme ve geçmişte yaşanmış veya gelecekte yaşanacak olayları görebilme yetileridir. Duru görü adındaki yetileri sayesinde ise normal insanlardan farklı olarak olaylara başka boyutlardan bakabilir ve bu olayların gerçek yüzlerini ortaya çıkarabilirler. Ayrıca kişilerin hayatları hakkında bazı çıkarımlarda da bulunabilirler ve bunları o kişilerin doğum saatine ve o saatteki yıldızların konumlanışına göre yaparlar.

Medyumun Güvenilirliğinin Anlaşılmasının Yolları

Kendisini medyum olarak tanıtarak insanları hem maddi hem de manevi bakımdan sömürmeyi amaçlayan kişiler yüzünden insanların medyumlara nasıl güvenebileceği ile ilgili birçok soru işareti oluşmuştur. Bu soru işaretleri medyumun ifadelerinin ve eylemlerinin yanı sıra yeteneklerinin görülmesi ile giderilebilir. Çünkü onların sahip olduğu yetenekler eşsizdir ve kolayca ayırt edilebilir. Bunun yanı sıra medyumluğu bir okulunun veya kitabının olmamasından dolayı, bu konuda bir eğitim gördüğünü iddia eden kişilere de itibar edilmemelidir.

Medyumluk Nasıl Anlaşılır ve Belirtileri Nelerdir?

Medyumlar, dünyaya gelmeleri ile birlikte Allah tarafından onlara verilmiş olan birçok yeteneğe sahiplerdir. Bunların anlaşılması için ise birtakım belirtilerin olması gerekir. İlk olarak bir kişi eğer medyumsa, oldukça kuvvetli bir öngörüye sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra ruhlar ile korkmadan iletişim kurabilmesi ve onlar tarafından tanınarak sorularına cevap verilmesi de medyumluğun önemli belirtilerindendir. Ayrıca medyumlar olayları öncesinden görebilirler ve insanların zihinlerine girerek düşüncelerini ifade etmelerine gerek kalmadan öğrenebilirler. Bu gibi yeteneklerin ve belirtilerin görülmesi ile beraber bir kişi medyum olduğunu anlayabilecektir.

Medyumluk başta olmak üzere Aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü ve daha pek çok konu hakkında merak ettiklerinize web sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı