Sponsorlu Bağlantılar

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Vücut ile doğru orantıya sahip olmayan meme dokuları her daim kadınlara zorluk çıkartır. Normalden büyük meme yapısına sahip olan bayanlar hem görüntü olarak daha düzgün meme yapısına sahip olmak hem de sağlık açısından problem olacak sorunlardan kurtulmak için meme küçültme operasyonlarını tercih edebilirler. Dünya genelinde cerrahi müdahale anlamında en sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alan meme küçültme ameliyatı ülkemizde de çok sık tercih edilen bir operasyondur.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme operasyonları öncesinde hastalar uzmanlar tarafından muayene alınır ve burada meme dokusu hakkında detaylı bir inceleme yapılır. Küçültmenin hangi alanlarda gerçekleşeceği tespit edilir ve uygun yönteme karar verili. Hastalar bu süreçte operasyon sonrası süreç hakkında da bilgi sahibi olur ve bu sürece adapte olmaları sağlanır. Hastanın tam operasyona uygunlu göstermesi ile de operasyon günü belirlenir ve hasta gününde operasyon için merkezde hazır bulunur. Meme küçültme operasyonu hakkında bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Her operasyonda olduğu gibi meme küçültme operasyonlarında da iyileşme süreci boyunca bölgeyi darbelere karşı korumak oldukça önemlidir. Operasyon sonrasında hastalara özel bir sutyen verilir ve iyileşme sürecinde bu sutyenin takılması gerekir. Ardından hastalar ısa süre içerisinde sosyal yaşamlarına geri dönebilirler.

Meme Büyütme Estetiği

Meme dokusunda gelişme döneminde yeterli büyümeye sahip olamayan bayanlar meme büyütme operasyonlarını tercih edebilirler. Cerrahi müdahaleler ile kısa süre içerisinde daha büyük e gösterişli meme dokularına sahip olabilirler. Meme büyütme operasyonları öncesinde hastalar yapılacak ön muayene sonrasında en uygun protezin belirlenmesi için estetik merkezinde tedaviye alınırlar ve operasyonun ardından kısa süre içerisinde sosyal yaşamalına geri dönebilirler.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme operasyonlarını tercih eden bayanlar genelde iki meme boyutunun birbiri ile aynı değerde olmadığı şikâyeti ile merkezlere giderle.  Meme dokusunda zamanla meydana gelen çökme ve kazanılan içi boş görünüm de bayanları bu operasyonları olmaya yönlendirir. Güvenilir koşullarda gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında son derece güzel ve gösterişli meme dokularına sahip olmak da mümkün olur. Son dere pürüzsüz bir yüzeye sahip olan meme dokuları aynı zamanda uzun ömürlü olması nedeni ile de tercih nedenidir Estetik merkezleri ile iletişime geçen hastalar bu konuda gerekli her türlü bilgiye sahip olabilirler.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme operasyonlarında birçok farklı yöntem tercih edilir. Ancak halk arasında en sık tercih edilen yöntem yağ enjeksiyon yöntemi ve protez yerleştirme yöntemidir. Hastalarda yapılacak ön muayenenin ardından hangi tekniğin yapılacağı hususunda da karar verilir ve hastalar uygun dönemlerinde bu operasyon için merkezde tedaviye alınırlar. Yağ enjeksiyon tekniklerinde meme dokusunun iç kısımlarına iğne yardımı ile yağın enjekte edilmesi sağlanır.

Enjekte edilen yağ dokularının hazır vücutta bulunan yağ dokuları ile bütünleşmesi ile de uygulama sorusuz olarak tamamlanmış olur. Diğer yöntem protez yerleştirme yöntemidir v e memenin görünmeyen alt kısmından açılacak bir kesi ile içeri kısma bir protezin yerleştirilmesi sağlanır. Ardından meme dokusu dikilerek kapatılır ve bu protez ile memenin daha büyük bir görünüm kazanması mümkün olur. Silikon olarak adlandırılan bu dokunun hastaya ne denli uyumlu olup olmadığının belirlenmesi için hastanın uzmanlara muayene olması gerekmektedir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonları memenin alt kısmından açılacak bir kesi aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu kesiden meme dokusunun altından bir miktar gerdirme sağlanır ve meme dokusunun yapısına uygun silikon malzemelerin alana yerleştirilmesi ile dikleştirme uygulamaları tamamlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Gelişim sürecini tamamlayan ve sarkmış meme dokusuna sahip olan her bayan yeni bir görünüme sahip olmak için meme dikleştirme operasyonlarını tercih edebilir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı