Sponsorlu Bağlantılar

Mezoterapi Tedavisi Nedir?

Mezoterapi Tedavisi Nedir?

Mezoterapi fiyatları günümüzde araştırılan konular üzerinde popülerliğini artırmaya devam ediyor. Mezoterapi sözlük anlamı ile orta deri tedavisi anlamına gelir. Bu nedenle pek çok sağlık konularında kullanılır. Aslında mezoterapi yağ yakma konusunda gündem olsa da kilo almada bile kullanılır. Saç tedavisinde, cilt canlandırmada ya da yüzeysel kırışıklıkları iyileştirebilir. Günümüzde artık cerrahi olmayan alternatif estetik yöntemlerine başvurulmaktadır.

Mezoterapide bu alternatif yöntemlerden birdir. Bu nedenle sık sık araştırma konusu olur. Gerçekten fayda sağlar mı? Yan etkisi var mı? Hangi yaş grubu kullanır? Gibi sorular mezoterapi meraklıları için söz konusu olabilir.

Aslında mezoterapi çok kapsamlı bir uygulamadır. Vücuttaki toksinleri bile atmaya yardımcı olur. Bunun nedeni ise kan dolaşımının hızlanmasıdır. Mezoterapi fiyatları ise böyle kapsamlı bir uygulama için tek bir değişkene bağlı değildir.

Mezoterapi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Mezoterapi cilde yapılan bir vitamin takviyesidir. Vitamin, mineral ve amino asit gibi maddelerin deri altına verilerek cildin iyileşmesine yardımcı olur. Bu işlem mikro iğneler aracılığıyla gerçekleşir. Mezoterapi fiyatları uygulanan tedavi yöntemine göre tespit edilir. Mezoterapi kolajen üretimini uyarır ve cilt dokusunun iyileşmesine yardımcı olur.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi kolajen oluşumu tetikleyip cilde daha bir sıkılık katsa da kilo verme gibi teknikler de kullanılabilir. Mezoterapi vitaminler, mineraller ve diğer bileşenlerin cilde enjekte edilmesini ifade eder. Cilt onarımı, saç ve yağ yakma gibi pek çok sorunun ortadan kaldırılmasını içerir.

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu, kolay iyileşebilen uzun süre tedavi istemeyen cerrahi olmayan bir yöntemdir. Uygulama genellikle elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgede hacim kaybı olan yerlere uygulanır. Bu bölgelere hacim kazandırmak için dermal dolgular uygulanır. Uzmanınız yanak dolgusu fiyat konusunda uygulama bölgesine ve uygulanan dermal maddenin yoğunluğuna göre fiyat tespit eder.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Günümüzde dermal dolgular artık cerrahi işlemlere göre daha fazla tercih edilmektedir. Dolgunun etken maddesine bağlı olarak 6 ila 12 aya kadar geçerliliği bulunur. Dermal dolgu daha sonra erir. Bunun vücuda bir zararı yoktur.

Dermal dolgularda genellikle hyaluronik asit kullanılır. Bu madde bir nem kaynağıdır ve mikroenjeksiyon yoluyla cilde uygulanır. Bunun yanı sıra yanak dogusu yaptırmak için illa ki ileri yaşları beklemenize gerek yoktur. Yanak dolgusu fiyat hakkında bilgi aldıktan sonra doktorunuzun uygun görmesinden sonra yapabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Gençleşmek artık dermal dolgular ile son derece kolay olsa da maliyet kişileri oldukça düşündürüyor. Eğer yanak dolgusu yaptırma istiyorsanız yanak dolgusu fiyat sizi yakından ilgilendirecektir. Bu nedenle yaptırmaya karar verdiğinizde doktorunuz fiyat konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Diğer bir cerrahi olmayan estetik yöntemi dudak dolgusudur. Bu işlemde hiçbir kesi yapılmaz. Bu nedenle dudak dolgusu fiyat husus da daha uygun maliyetlidir. Etkisi kullanılan dolgu maddesinin miktarına ve türüne bağlı olarak 6 ila 12 ay olabilir.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusu yöntemleri arasında dermal dolgular, yağ enjeksiyonları ve implantlar bulunur. Uygulanan tedavi yöntemine göre dudak dolgusu fiyat tespiti yapılır. Ancak günümüzde dermal çok daha popüler olarak kullanılmaktadır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2021

İnsanların ince dudaklarını daha dolgun bir hale getirmek için dudak dolguları tercih edilir. Kullanılan yönteme ve dermal dolgu maddesinin türüne bağlı olarak ise dudak dolgusu fiyat belirlenir. Burada önemli olan doktorunuzun hangi yönteme başvuracağıdır. İyileşme süresinin minimum olduğu bu yöntem günümüzün en popüler uygulamalardan biri olduğu da bir gerçektir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı