Gündem

MHP’li Kocacan: “CHP’nin gerçek yüzünü milletimize anlatıyoruz”

AFYONKARAHİSAR – 27.05.2022 – HİBYA – Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan ve Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal, CHP’nin gerçek yüzünü millete anlatmak için yola çıktıklarını söyledi. Başkanlar ayrıca, CHP’nin İstanbul mitinginde alana Atatürk posterleri ve Türk bayraklarının neden alınmadığını sordu.?

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu basın toplantısına İl Başkanı Mehmet Kocacan, İl Sekreteri Beytullah Bostancı ve Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal katıldı.

Basın toplantısında gündemi değerlendiren İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlatılan ve teröristleri etkisi hale getiren Pençe-Kilit Harekâtı sırasında teröristlerle çıkan çatışmada sonucu Onur Doğan, Abdulkadir Güler, Celal Tekedereli, Hüseyin Cankaya ve Bilcan Kapılay askerlerimiz şehit düşmüştür. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.

Kocacan: “Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak her zaman yanındayız”

Kocacan şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kayseri iline atanan Vali Gökmen Çiçek’in yerine göreve başlayan Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı’ya başarılar diliyoruz. Valimiz Gökmen Çiçek ilimizde bulunduğu görev süresi boyunca Afyonkarahisar’da önemli projelere imza atarak çıtayı yukarılara taşımıştır. Aynı başarıyı Kayseri ilinde de göstereceğinden hiç şüphemiz yoktur. Kendisine Kayseri ilinde başarılar diliyoruz. Yeni Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı valilik makamında göreve başlar başlamaz şehit ailelerimizi ziyaret ederek başlamıştır. Ve kısa bir süre içinde merkez ve ilçelerimizi ziyaret etmeye başlayarak ilimizi tanımaya çalışmaktadır. Vali Yiğitbaşı’nın ilimiz için birlik ve beraberlik içinde güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum ve kendisine başarılar dileyerek Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak her zaman yanında olduklarını ifade etmek istiyorum”
 

Kocacan, “CHP’nin gerçek yüzünü milletimize anlatıyoruz

‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Aydınlatma ve Anlatma’ları toplantılarında CHP’nin gerçek yüzünü millete anlatmak için yola çıktıklarını söyleyen Kocacan, “Milliyetçi Hareket Partisi Bilge Liderimiz Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatlarıyla başlatılan “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Aydınlatma ve Anlatma”ları Türkiye genelinde devam etmektedir. Toplantılarımızda, muhalefet partilerin özellikle CHP’nin gerçek yüzünü milletimize anlatıyoruz ve anlatmaya da devam edeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak inandığımız değerler uğruna mücadelesini sürdüren siyasi bir hareketiz. Ülke ve millet önceliğimiz olup kendimizi en son düşünürüz. Oysaki bugünkü muhalefet ‘Önce ben ve menfaatlerim gerisi ne olursa olsun’ siyaseti gütmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in çizdiği istikamette, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin ardından, yoluna devam etmektedir, edecektir. Biz iktidarın yanında yapıcı, uyarıcı ve çözümcü yaklaşımı sürdüreceğiz. MHP’ye verilen her oy Türk milletinin aydınlık geleceğine verilen oydur. Muhalefete verilen hey oy kaosa ve yıkıma, HDP ve PKK’ya giden oydur. Büyük Türk Milleti bu durumu net olarak görmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz, 15 Temmuz’da işgalin eşiğine gelen vatanın ve milletin bekasını korumak amacıyla yol gösterici bir siyaset izliyoruz” şeklinde konuştu.

Kartal, “Atatürk ve Türk bayrağından neden rahatsız oldunuz?”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin mitinginde alana Atatürk posterleri ve Türk bayraklarının neden alınmadığını soran Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal, “Geçtiğimiz hafta içerisinde İstanbul’da CHP bir miting gerçekleştirdi. Ne yazıkki miting alanına Atatürk posterleri ve Türk bayrakları sokulmak istenmedi. 6’lı masanın ve 7. ortağı olan HDP’nin talebi olduğunu düşünüyoruz. Yine aynı mitingde her yer kandil, her yer direniş sloganları atıldı. Bu slogan ile ilgili 6’lı masanın hiçbir ortağından tepki gelmedi. Bugünkü CHP Cumhuriyetin temel değerlerinden, Atatürk’ün kurmuş olduğu partiden çok uzaklaşmış durumdadır. 6’lı masada 7. ortakları olan HDP ile beraber terörist başı Selahattin Demirtaş’a af istemeleri, yine Selahattin Demirtaş’ın terörist olmadığı yönündeki açıklamaları ve HDP’li vekillerin içeride olduğundan dolayı rahatsız olduklarını dile getirmektedirler. Bu insanlar Türk yargısının önünde yargılanmış ve terör örgütü üyesi oldukları için ceza almışlardır. Ancak bakıyoruzki, bu adamların terörist olmadığını CHP lideri söylüyor. O yüzden CHP’li seçmene bunu anlatmaya çalışıyoruz. Zillet İttifakının milletin temel değerlerinden uzaklaştığını anlatmak için köy köy, kasaba kasaba ve ilçe ilçe sahalardayız” ifadelerine yer verdi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu