Sponsorlu Bağlantılar

Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir?

 

Mide balonu fazla kiloları olan ve bu kilolardan kısa bir zaman dilimi içerisinde kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu, cerrahi yöntemlere alternatif bir zayıflama yöntemdir. Ancak bu yöntem ile çok yüksek kilolardan çok düşük kilolara ulaşmak mümkün değildir.

 

Kısa vadeli bir tedavi uygulaması olan bu yöntem genellikle 15-20 hafta devam etmektedir. Bu süre zarfında midesinde balon bulunan kişiler yaklaşık olarak 20-30 kadar kilo vermektedir. Tamamen acısız ve ağrısız bir tedavi yöntemi olan mide balonu her geçen gün daha yaygın hale gelmeye başlamaktadır.

 

Mide Balonu Nedir?

 

Fazla kilolar, özellikle kadınların en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Normal şartlarda diyet ya da spor gibi yöntemler ile bu kilolardan kurtulmak mümkündür. Ancak farklı nedenlerden dolayı ameliyat olması gereken ve kiloları nedeniyle olamayan kişilerin hızlı kilo vermesi açısından mide balonu yöntemi kullanılmaktadır.

 

Elbette bu yöntemin tek kullanım alanı bu kişiler de değildir. Yapısal sorunlardan dolayı spor ya da diyet yolları ile zayıflayamayan kişiler de bu yönteme başvurmaktadır. Son derece basit bir yöntem olan balon tedavisi sayesine kısa vadede belirli bir miktar kiloyu vermek ve en azından normal değerlere ulaşmak mümkündür.

 

Mide Balonu Fiyatları

 

Mide balonu fiyatları son derece değişken bir yapıya sahiptir. Büyük ölçüde özel sağlık kuruluşları tarafından uygulanan bu yöntem, kuruluşların fiyat politikalarına göre değişiklik göstermektedir. Bazı sağlık kuruluşları, belirli şartları taşıyan müşterilerine indirimler de sağlamaktadır.

 

Fiyatlar üzerinde belirleyici olan bir diğer husus da balonun mideye hangi yöntem ile yerleştirileceğidir. Mide balonunun yerleştirilmesinde izlenilen iki yol bulunmaktadır ve genellikle her yöntem için ayrı bir fiyat belirlenmektedir. Mide balonu tedavisi olmak isteyen kişiler sağlık kuruluşları ile irtibata geçerek daha detaylı bilgi alabilirler.

 

Mide Balonu Yaptıranlar

 

Fazla kilolarından kurtulmak amacıyla midesine balon koydurmayı düşünen ancak buna kendisini yeterince hazır hissetmeyen kişiler için, daha önceden bu yönteme başvurmuş olan kişilerin deneyimleri büyük bir motivasyon kaynağıdır.

 

Mide balonu tedavisi görmüş olan kişileri bulmak ve merak edilen soruları sormak için internet zengin bir bilgi kaynağıdır. Farklı yorum ve paylaşım sitelerinde daha önce bu işlemi yaptırmış olan kişilere ulaşmak mümkündür. Esasında balon tedavisinin son derece kolay bir yöntem olmasına rağmen, kullanıcıların deneyimlerini okumak ruhsal bir rahatlama sağlamaktadır.

 

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

 

İnternette ya da günlük hayatta mide balonu fiyatları ve tedavisi olan kişilerin yorumları incelendiğinde, büyük ölçüde olumlu sonuçlar alındığı görülmektedir. Bu yönteme başvuran kişilerde başarı oranı yüzde 90 seviyesinin daha üzerindedir.

 

Bu derece etkili olmasına karşın cerrahi yöntemlerde olduğu gibi herhangi bir acı ya da ağrı içermez. Ayrıca sağlık açısından da herhangi bir zararı söz konusu değildir. Bu durumda kullanıcı yorumları incelendiği zaman durum daha da netlik kazanmaktadır.

 

Mide Balonu Nasıl Takılır?

 

Zayıflamak için midesine balon taktırmak isteyen kişiler için 2 yol bulunmaktadır. Bu yollardan hangisinin tercih edileceğine tedavi olmak isteyen kişiler karar vermektedir. Etki açısından aralarında herhangi bir fark söz konusu değildir ancak uygulama kolaylığı ve ücret konulardan bazı farklılıklar vardır. İlk yöntemde balon, tedavi olacak kişinin midesine bir hortum yardımı ile indirilmektedir.

 

Daha sonra indirilen hortum ile bağlantı kesilerek balonun midede kalması sağlanmaktadır. İkinci yöntemde ise kapsül halinde olan fıs balon su yardımı ile kişiye yutturulmaktadır. Sonrasında ise bu balonun içi sıvı doldurularak şişirilmektedir. Mide balonu uygulaması yapıldıktan sonraki ilk birkaç gün ağrı ya da bulantı gibi şikayetlerin görülebilmesi mümkündür.

 

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ ß hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret ediniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı