Gündem

Oyuncu Zeki Çokyagil Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Oyuncu Zeki Çokyagil Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Tek Yürek Ankaragücü filmini duydunuz mu? Ya da tanıtımına denk geldiniz mi? İşte bu filmde oldukça önemli bir rol için Zeki Çokaygil’in ismi de geçiyor. Oyuncu Zeki Çokaygil kimdir? Kaç yaşında ve nereli soruları da oldukça merak ediliyor. Şimdi sizlere bu soruların cevaplarını vereceğiz.

İşte konuyla ilgili bilmeniz gereken her şey bu yazıda. Okuyarak istediğiniz bilgileri öğrenin.

Zeki Çokaygil Kimdir?

Sizlere son zamanların dönem filmleri denildiğinde akla ilk gelen başarılı bir oyuncuyu tanıtacağız. Zeki Çokaygil, çekilen kısa dönem filmlerinde ve uzun soluklu filmlerde önemli insanları canlandırıyor. Yer aldığı yapımlardan bahsedecek olursak, şunları sıralamamız mümkün:

  • Akif
  • Mustafa Kemal Atatürk
  • Cepheden Cumhuriyet’e
  • Tek Yürek Ankaragücü

Evet, Tek Yürek Ankaragücü filminin oyuncu seçmeleri yapıldı ve çıkan haberlere göre Atatürk rolü için de Zeki Çokaygil tercih edildi. Bunun henüz bir netliği olmasa da daha önce canlandırdığı Atatürk rollerinden yola çıkarak böyle bir teklifin gitmiş olması çok olağan.

Akif filminde Mustafa Kemal Atatürk’ün yaveri olan Salih Bozok Paşa’yı canlandırırken Mustafa Kemal Atatürk belgeselinde de Atatürk’ü canlandırmıştır. Buna ek olarak yine Cepheden Cumhuriyet’e isimli son projesinde de Atatürk’ü canlandırmıştı. İşte bu canlandırdığı rollerle, yeteneğiyle ön plana çıktı ve şimdi de merakla beklenen Tek Yürek Ankaragücü filminde rol alacağı düşünülüyor.

Kaç Yaşında ve Nereli?

Zeki Çokaygil’in aslında kaç yaşında olduğu tam olarak bilinmiyor. Çünkü internette en çok yer aldığı çalışmalar bulunuyor ve bu sebeple de yaşını tahmin etmek mümkün değil. Ama eğitim yeri ve memleketine bakacak olursak nereli olduğunu söyleyebiliriz.

2000 yılında Balıkesir Üniversitesi’ni bitiren Zeki Çokaygil aslında makine mezunudur. Buna ek olarak tiyatro konusunda eğitimlerini de Düzce Üniversitesi’nde 2018 tarihinde tamamlamıştır.

Şimdi ismi de Tek Yürek Ankaragücü uzun metrajlı filmde geçiyor. Atatürk rolü için hazırlandığı bildirilen başarılı oyuncu diğer rollerinde olduğu gibi burada da çok iyi bir performans sergileyecektir.

İşte oyuncu Zeki Çokaygil kimdir, kaç yaşında ve nereli sorularının cevaplarını sizlerle paylaştık. Eğer filmi merak ediyorsanız vizyona girdiğinde mutlaka izlemelisiniz.

Instagram: https://instagram.com/zekicokaygil.official?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu