Sponsorlu Bağlantılar

Penis Protezi Kimlere Yapılır

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Penis protezi normal koşullarda cinsel ilişkiye giremeyen ilaç tedavisi olup ancak bundan fayda görmemiş ve penis protezinin takılmasını isteyen her yaş grubundan kişiye takılabilir.  Ancak hastanın genç olması ya da kendini genç hissetmesi doğal bir cinsel ilişki istemesi ne zaman cinsel ilişkiye girecekse o zaman ereksiyon olsun onun dışında olmasın diyen kişilere de takılabilir.

Hem bunun yanında ekonomik olsun deyip daha ileriki yaşlarda olan istediğim zaman cinsel ilişkiye girebilirim diyen gençlere de takılabilir.  Ancak bununla ilgili mutlaka önce eşi ile ve daha sonra doktora giderek birlikte karar vermek gerekir.

ED1000 Tedavisi Nedir?

Erkeklerde sertleşme sorununun altında yatan sebepler genellikle organik sebeplerdir.  Bunun oranı %70 civarındadır. Bu sebepler sinir sistemi kaynaklı damar hastalıkları kaynaklı veya anatomik sorunlardır. Genellikle damar hastalıkları bulunan kişiler sertleşme sorununu mutlaka yaşar.  Diğer birtakım hastalıklar ve kullanılan ilaçlar da sertleşme sorununa sebep olur.

Günümüzde cinsel bölgede bulunan damarların görüntülenmesi ile bu sorun büyük ölçüde çözülmüş durumdadır. Sertleşme sorununa sebep olan organik sebepler artık tam olarak anlaşılmaktadır.  Böylelikle özel tedavi planları devreye girmektedir.

ED1000 şok dalga tedavisi ciddi anlamda sertleşme sorununu ortadan kaldıran yöntemlerden biridir.  ED1000 tedavisi var olan damarları açmak değil yeni bir damar oluşturarak damara kan pompalanmasını sağlamaktadır.  Böylelikle ereksiyon sorunu da ortadan kalkmaktadır.

ED1000 Tedavisi Nerede Yapılır?

ED1000 tedavisi çok kısa süreli ve basit bir tedavidir. Hastane koşullarında olabildiği gibi klinik koşullarda ve muayenehanelerde de yapılmaktadır.  Bunun için herhangi bir anesteziye gerek yoktur.  Çünkü hastanın bundan dolayı canı yanmaz.  Yaklaşık olarak 15 dakika süren seanslarla yapılır.  ed1000 tedavisi sonunda hastanın sertleşme sorunu ortadan kalkmaktadır.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Diğer bir adı mutluluk çubuğu olan penis protezi sertleşme sorunu olan ve tıbbi yöntemler denendiği halde bu konuda çözüm bulamayan hastalara doktor önerisiyle takılır. Bu konuda birçok tedavi yöntemi vardır. Bunların da denenip cevap alınamadığı durumda penis protezi takılmasına karar verilir.

Penise Şok Dalga Tedavisi

Sertleşme sorunu yaşayan hastalar bu konudaki şikâyetleri ile ilgili doktora başvurulduğunda genel cinsel sorunları dinlenir ve genital organ muayenesi yapıldıktan sonra bir takım tetkikler istenir.  Bu tetkikler içinde penil doppler ultrason tetkiki vardır. Sertleşme sorununun organik kaynaklı olup olmadığının öncelikle değerlendirilmesi gerekir.

Bunun için ağızdan alınan Viagra türü ilaçlar kullanılır. Ayrıca penise ilaç uygulanarak da var olan diğer tedavi seçenekleri denenir. Ancak son yıllarda penise şok dalga tedavisi bütün bunların tamamına alternatif üreten bir tedavi yöntemidir.  Penise şok dalga tedavisi ile yeni bir damar oluşturulur ve oluşan yeni damardan kan pompalanması sağlanır.  Böylelikle ereksiyon sorunu ortadan kalkar. Penise şok dalga tedavisi herkese uygulanabilir.

Penis Protezi Operasyon Süreci

Penis protezi ameliyatında genellikle tercih edilen protez pompalı protezdir.  Hekimler bunu çok daha kullanışlı olması açısından önermektedir.  Operasyon genel anestezi altında yapılır. Penis protezinde belden aşağı uyuşturularak da operasyon gerçekleştirilir.

Epidural anestezi denilen bu ameliyatta da hasta hiçbir acı ve ağrı hissetmez.  Ameliyat riski bütün ameliyatlarda olabilecek riskler taşır. Ameliyat sonrası antibiyotik tedavisi yapılır.  Ameliyat yaklaşık olarak 1 saat gibi bir sürede tamamlanır. Ameliyattan sonra hasta 1 veya 2 gün hastanede yatarak tedavi edilir.  Bazı durumlarda bu süre 5 güne kadar uzayabilir.

Penis protezi ameliyatı yaşlılarda daha çok önerilmektedir.  Hastanın ciddi sağlık sorunları olmaması durumunda ameliyat rahatlıkla yapılır ve ameliyattan sonra yaşam kalitesi ve cinsel yaşamları olumlu yönde etkilenir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı