Sponsorlu Bağlantılar

Plakalı Eşanjör

Ev ısıtma, banyo için tasarlanmış ısı değişimi, teknik olarak sistem oldukça karmaşıktır. Onların yardımıyla, iki soğutucu arasındaki enerji transferi – soğuk ve sıcak. En yaygın olanı buhar ve sıvıdır ve biraz daha az gazdır. Basitçe söylemek gerekirse, bu kendi ısı kaynağı olmayan bir cihazdır.

İş, evde, banyoda, şirkette ısıtma sisteminden yapılan enerji kullanılarak yapılır. Çünkü soba, kazan – bu bir ısı eşanjörü değil.

 

Ancak baca gazlarının ısı yansıtıcısı – evet, çünkü odayı daha fazla ısıtmak için kullanılır. Isı transfer verimliliği birkaç faktörden etkilenir: plakalı eşanjör iki ortam arasındaki sıcaklık farkı. Büyük bir fark varsa, verimlilik daha yüksek olacaktır; Medya ve ısı eşanjörleri arasındaki temas aralığı; İnşaatta kullanılan malzemelerin ısıl iletkenliği, ısı değişim sürecinde doğrudan yer alır.

 

Oda sıcaklığından farklı bir sıcaklıktaki bir kaynaktan ısı aktaran herhangi bir borunun, sıcak su sağlamak için ısıtma için bir ısı eşanjörü olarak kullanılabileceği sonucuna varılabilir. plakalı eşanjör Ne kullanmalı Diğer kriterlere veya göstergelere bağlı olarak, belirli bir ısı eşanjörü tipi seçmelisiniz.

 

Plakalı Eşanjör Önemli

 

Çalışma ortamı nötr veya saf ise, plakalı ısı eşanjörleri kullanmak daha iyidir. Benzer tipte bir ısı eşanjörü, sistemin duvarlarında tortu kaybetmeyen ısı akışkanlarının aktarılması için uygundur. Bu alkol, etilen vb. Katlanır ısı eşanjörleri genellikle büyük ısıtma noktalarında bulunur – ayrı bir banyoda, kazan dairesinde. Bunun nedeni, kazanlarda ısı, yani su kullanım kalitesine çok ihtiyaç duyulmasıdır. Katlanır ısı eşanjörleri, bakımı, ayrılması ve iç yapılardan ölçeklenmesi kolay olduğu için su ve ısıtma sistemleri için iyidir.

 

Yeni başlayanlar için bile esnek bireysel veya katmanlı tip öğeleri onarın veya değiştirin. Banyo veya havuzda su ısıtmak ve ısıtmak için bir üniteye ihtiyaç duyduğunuz durumlarda boroumand ve plakalı eşanjörler kullanılır.

 

Önemli Duyuru

 

Ayrıca endüstriyel ekipman soğutucuları olarak kendilerini kanıtlamışlardır. Kullanılan Malzemeler Sıcak su temini ve ısıtma sisteminin çalışması için kullanılan ısı eşanjörleri iki tip malzemeden oluşabilir: çelik; Dökme demir Bu malzemeden yapılmış levhalardan bahsediyoruz. Plakalar lehimle yapıştırılır ve sırasıyla nikel veya bakır ile lehimlenir. Bakır sıvı ısıtma sistemleri, evlerin merkezi ısıtmasından sorumlu sistemlerde yaygın olarak dağıtılmaktadır.

Nikel lehim, endüstriyel sektörün ihtiyaçları ile çalışan ısıtma sistemleri ve agresif kimyasal soğutucularla çalışırken tipiktir. Şimdi sayfa özelliklerinden bahsedelim. Dökme demir Evdeki suyu ısıtmak için sıcak bir banyoda dökme demir ısı eşanjörleri seçerken, ana özelliklerini ayrıntılı olarak incelemek önemlidir.

 

Bir kazan için bir ısıtma ve su temin sistemi tasarlarken dikkate alınması gereken çok fazla ağırlığa sahiptirler. Dökme demir makineleri, nakliye sektöründe kurulabilir, bu da ekipman teslimatı, kurulumu ve bakım sürecini büyük ölçüde basitleştirir. Önemli ağırlıkta, dökme demir ısı eşanjörleri oldukça kırılgandır. Bu nedenle, nakliye sırasında mekanik hasarlardan kaçınmak önemlidir. Isı temini ve su temini için dökme demir ısı eşanjörleri, ısı şokundan korkar.

 

Bu, sıcak ısı eşanjörüne büyük miktarda soğuk malzeme girerse tek duvarların deforme olabileceğini gösterir. Dökme demir, ıslak ve kuru korozyon ile karakterizedir. Isıtma da yavaş olmasına rağmen, soğutmanın ana avantajı yavaştır. Bu, ısıtma ve su temininden önemli ölçüde tasarruf sağlar.Çelik Şimdi, bir ısıtma sistemi aracılığıyla sıcak su sağlamak için kullanılabilecek çelik ısı eşanjörlerinden bahsedeceğiz.

 

Çelik yapıyı çok ağır yapmaz, bu nedenle sistem zarar görmez. Bu, geniş bir alana sıcak su sağlamak için bir ısı eşanjörüne ihtiyaç duyulan durumlar için iyi bir çözümdür. Çelik cihazların son montajı fabrikada yapılır. Kompleksi dar açıklıklardan siteye teslim edilen çok etkileyici boyutlarda mono bloklardır. Hasar durumunda ısı eşanjörünü çelikten hayata döndürmek neredeyse imkansızdır, bu nedenle üniteyi tamamen değiştirebilir veya söküp tamir için bir atölyeye gönderebilirsiniz.

 

Çelik ısı eşanjörleri için ısı şoku ve mekanik yükler korkunç değildir. Bu malzeme tamamen elastiktir. Ancak yine de aşırı ısı veya soğuğun etkisi altında kaynakta küçük çatlakların ortaya çıkmasına neden olabilir. Korozyon açısından, bir çelik ısı eşanjörü için yalnızca elektrokimyasal tip tehlikeyi temsil eder.

Ünite maruziyeti, zorlu ortamlara maruz bırakılarak önemli ölçüde azaltılabilir.

 

Çeliğin ısı eşanjörleri için ana dezavantajları nedeniyle, çoğu iç duvar dökme demir ile kaplanmıştır, bu nedenle yapı mümkün olduğunca güvenilir ve verimlidir. Isıyı çelik bir ısı eşanjöründen geçirerek sistem hızla hızlanır, ancak hızla soğur. Bu nedenle yüksek yakıt maliyeti. Nüanslar Isı eşanjörünün hesaplanması Tüm sistemin fiyatı 200 ila 2000 dolar veya daha fazla olabilir. Buradaki en önemli şey, amaçlarınıza uygun ekipmanın optimal özelliklerini belirlemek için ısı eşanjörünün gerekli göstergelerini hesaplamaktır. Ama pratikte bunu tek başına yaparsın. Bunun nedeni, yapımcıların gelişmelerinin sırlarını uzaylılardan dikkatle saklamalarıdır. Bu, üreticiler ve tedarikçilerle doğrudan temas ihtiyacına yol açar.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı