Ekonomi

Polisan’ın Pendik projesi

Polisan Holding A.Ş, Pendik projesine ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

“%100 bağlı ortaklığımız ve Polisan Holding finansallarına neticeleri tam konsolide olan Polisan Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Polisan Yapı”) ile ilgili 5 Şubat 2021 tarihli Özel Durum Açıklamasında, Pendik, İstanbul’da Polisan Yapı mülkiyetinde olan yaklaşık 173.000 m2 büyüklüğündeki alanda, Dop Yapı Mimarlık İnşaat Gıda Turizm Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. (“DOP Yapı”) ve Dap Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“DAP Yapı”) ortak girişimi tarafından yapılacak “Kat Karşılığı” proje için, DAP Yapı’nın, belediye ve kamu kurumları nezdinde, inşaat ruhsatını alabilmek üzere, revize imar planlarının sonuçlanmasını beklemekte olduğunu bildirmiştik.

Bağlı Ortaklığımız Polisan Yapı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, ilgili arsa için 1/1000’lik imar planları kesinleşmiş olup, İmar Kanununun 18. maddesi gereğince imar uygulama çalışmaları Belediye nezdinde devam etmektedir. Kamuya açıklanan hususlarda bir değişiklik ortaya çıkması durumunda ilgili tebliğ düzenlemesi uyarınca kamuyla paylaşılacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı