Sağlık

Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç ekimi uygulaması estetik operasyonlardan biridir.  Elbette saç ekimi operasyonunun bir maliyeti vardır.  Ancak özellikle estetik kaygı ile yaptırılan operasyonlarda en önemli faktör yapılan işlemin kalitesi ve uygulamayı yapan hekimin deneyimini ve tecrübesidir.  Bütün bunlar düşünüldüğünde saç ekimi fiyatları operasyonunun bir ederi vardır.  Ancak bu konuda en doğrusu saç ekimi yaptırılacak merkezi seçerek uygulamayı gerçekleştirecek plastik cerrah ve merkezle konuşup bu konuda saç Ekimi fiyatları almaktır.  Ayrıca fiyat değişiklikleri hastanın saçlarının dökülme oranına,  ne kadar saç grefti transfer edileceğine bağlı olarak da değişmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi uygulaması uzun yıllardır yapılan her geçen gün tercih edenlerin sayısı artan operasyonlardan biridir.  Başlangıçta sınırlı saç ekim teknikleri varken artık günümüzde saç ekim tekniği çeşitleri de artmıştır. Saç ekimi fiyatları ve saç ekimi yöntem olarak aynı olsa da teknik olarak bazı değişiklikler eklenmiştir.  Ancak saç ekim işlemi genel olarak değerlendirildiğinde değişmeyen bazı yöntemleri vardır.  Bunlar ensenin üst kısmında belirlenen donör bölgesi ve donör bölgesinden alınan saç köklerinin transfer edilmesi işlemidir.  Uygulama geçmişte de günümüzde de aynı şekilde yapılmaktadır.  Fakat teknik olarak birtakım cihazlar saç ekimi operasyonlarını geliştirmiştir.  Robotik saç ekiminde hata payı diğerlerine oranla minimum seviyededir.  Ancak bu durumda saç ekimi fiyatları daha maliyetli daha konforlu ve en son teknik bir işlem olması açısından diğerlerine göre başarı oranı oldukça yüksektir.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi operasyonu saçında kellik düzeyinde dökülme olan hastalara yapılması durumunda daha başarılı sonuçlar olduğu söylenmektedir. Saç ekimi fiyatları ve işlem yapılmadan önce ön muayene de hastanın saç ekimi yaptırmasına uygun olup olmadığı karşılıklı görüşülmelidir.   Örneğin dermatit,  sedef hastalığı,  saç dökülmesine sebep olan bir takım hastalıklar bulunan hastalarda saç ekimi işleminin başarı oranı oldukça düşüktür.  Dolayısıyla saç ekimi işleminden önce dermatolog uzmanların bu konudaki önerisi dikkate alınarak saç ekimi işlemi gerçekleştirilmelidir.

Saç ekimi sonrası ağrı olur mu?

Saç ekim işlemi cerrahi bir operasyondur.  Büyük bir operasyon olmamasına rağmen kafa derisi üzerinde yaklaşık olarak 6 saat çalışmayı gerektiren bir işlemdir.  Dolayısıyla operasyondan sonra hastanın belli ölçüde ağrısı olması kaçınılmazdır.  Ancak saç ekim işlemi gerçekleştirildikten sonra iyileşme süreci hızlı olduğu için genellikle baş ağrıları bir iki gün içinde geçer.  Bu süreçte ağrı kesici alınarak bu süreç hasta açısından rahat bir biçimde atlatılır.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi işlemi öncelikle bir operasyondur.  Hekimin saç ekimi konusunda deneyimi ve tecrübeli olması çok önemlidir.  Ancak onun kadar önemli olan diğer bir faktör ise hastanın saç ekimi sonrasında hekimin önerilerini aynen uygulaması gerektiğidir.  Saç ekimi işleminin sonuçları her zaman aynı olmayabilir.  Bunda hastanın durumu da etkilidir.  Operasyondan önce hekim hastadaki saç dökülmesinin nasıl bir dökülme olduğuna bakarak hastaya saç ekimi yapılıp yapılmayacağına karar verir.  Uzman ve deneyimli hekimler yaptıkları işin sorumluluğunu üstlenen kişiler olduklarından sonuçlarının ne olacağını önceden bilirler.  Dolayısıyla bu konuda hastayı saç ekimi konusunda yönlendirirler.  Genellikle tecrübeli hekimlerin gerçekleştirdiği saç ekim operasyonları her zaman beklentilerin üzerinde sonuçlar verir. Saç ekimi fiyatları sonuçları bakımından düşünüldüğünde oldukça maliyetli işlemlerdir.

Saç Ekimi Ve Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları belli dönemlerde güncellenmektedir.  Saç ekimi fiyatları birbirinden farklılık göstermesinin en önemli sebeplerinden biri hastanın saç dökülmesinin ne tip bir dökülme olduğu,  saç dökülme oranının ne kadar olduğu ve donör bölgeden ne kadar saç grefti alınıp transfer edileceği gibi durumlar saç ekimi fiyatını değiştiren faktörlerdir.  Dolayısıyla saç ekimi fiyatları, saç ekimi ile ilgili en doğru bilgi ilk muayeneye sonucunda öğrenilir.

https://www.smilehairclinic.com/ detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı