Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Fiyatları Bilgi

Saç Ekimi Fiyatları

FUE saç ekimi uygulaması estetik bir uygulamadır. Bu uygulamanın dünyada ve ülkemizde bir maliyeti vardır.  Ancak estetik kaygı ile yaptırılan operasyonlarda elbette fiyat önemi öne çıkar. Ancak işlemin kaliteli olması ve yapılan işlemin başarılı olması çok daha önemlidir.

Dolayısıyla bunlar düşünüldüğünde saç ekim fiyatları Avrupa ve Amerika’daki fiyatlar ile mukayese edildiğinde son derece düşük maliyetlidir.  Bir diğer fiyat konusunu belirleyen durumlar ise saç greftlerinin sayısıdır. Her hastada bu sayı farklı olacağından dolayısıyla fiyat farkı bu noktada oluşmaktadır.  Bu konuda en doğru bilgiyi hekimle yüz yüze konuşarak almak önemlidir.

FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonları her geçen gün farklı teknikler eklenerek daha fazla gelişmektedir.  FUE saç ekimi tekniği de bunlardan biridir. Günümüzde teknolojik cihazlarla yapılan en son yeni nesil saç ekim tekniği FUE tekniğidir. Bu teknik yeni nesil saç ekim uygulamalarından biridir.  Başarısı kanıtlanmış ve hata payı minimum düzeydedir. Saç ekimi operasyonu cerrahlar tarafından yapılan ve yapılması gereken tedavilerden biridir.

Fue saç ekimi cerrahi bir uygulama olması açısından son derece titizlikle yapılması gerekir.  Bu nedenle saç ekimi işlemini yapacak olan uzman doktorun bu konuda profesyonel olması ve başarılı işler çıkarması oldukça önemlidir.  Fue tekniğinde saç greftleri mikro motor aracılığı ile bölgeden toplanır ve ekimin yapılacağı bölgeye transfer edilir. Dolayısıyla Bu işlem çok kısa sürede gerçekleşir.  Mikro motor hem greftleri toplar hem kanallara ekilmesini sağlar.  Böylece daha kısa sürede daha fazla saç kökü alınması ve daha fazla ekim yapılmasını sağlar.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi uygulamaları genel anlamda tek bir mantıkla yapılır. Donör bölgenin seçilmesi sağlıklı saç greftlerinin donör bölgeden alınarak saçsız olan bölgeye transfer edilmesidir.  Ancak bu günümüzde farklı tekniklerde yapılmaktadır. Uzun yıllardır Türkiye’de ve dünyada saç ekimi uygulaması yapılır.  Ancak bu konuda başlangıçtaki yöntemler daha da gelişmiş ve bugün mikro motor aracılığıyla saç ekimi uygulaması gerçekleşmektedir.  Dolayısıyla bu noktada başarı oranı oldukça yüksektir.

Saç Ekimi Öncesi Ve Sonrası

Hasta saç ektirmeye karar verdikten sonra öncelikle doğru en iyi saç ekimi merkezi ve bu uygulamayı yapacak olan hekimin araştırılmasını sağlaması gerekir. Ardından bu konuda hekimin hastaya operasyon öncesi ve sonrası bir takım uyarıları olur. Bu uyarılardan en önemlileri operasyon öncesi hastanın düzgün beslenmesi mümkünse vitamin alması sigara ve alkol alışkanlığı olması durumunda bunun bir hafta öncesinden bırakılmasıdır.

Operasyondan sonra ise hastanın kendini zorlamaması zorlayacak spor aktivitelerinden uzak durması gerekir. İlk bir iki gün hafif şiddetli ağrı yaşansa da hekimin reçete edeceği ağrı kesici ile bu durum giderilir. Daha sonra hastanın başını terletmemesi mümkünse ilk bir hafta dışarı çıkmaması çıkması durumunda ise mutlaka bir başlık takarak çıkması önerilir.

En İyi Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekimi fiyatları ve uygulaması özellikle büyük şehirlerde birçok merkez tarafından yapılmaktadır.  En iyi saç ekimi merkezleri Bu konuyu ciddiye alan sağlık bakanlığı standartlarına uygun ve başarılı hekimlerle çalışan saç ekimi merkezleridir. Dolayısıyla hastanın saç ektirmeye karar vermesi durumunda öncelikle en iyi saç ekim merkezi ve hekimin araştırılması gerekir.

Birçok saç ekimi merkezleri olmasına rağmen bu işi merdiven altı yapan merkezler de bulunmaktadır.  Bunları ayırarak doğru bir araştırma yapması saç ekiminin başarılı olması açısından oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları birbirinden farklılık gösterir. Ayrıca saç ekimi estetik kaygılarla yapılan uygulamalardır.  En iyi saç ekimi merkezi ve tecrübeli bir hekimin yaptığı saç ekimi uygulaması sıradan merkezlerin yaptığı uygulamalardan farklıdır.  Dolayısıyla öncelikle hastanın ne kadar saç greftine ihtiyacı olduğu sağlıklı saç greftlerinin kaç adet toplanması gerektiği saçsız bölgenin dökülme oranı fiyatları değiştiren durumlardır.  Dolayısıyla bu konuda en doğru bilgiyi hekim ile yüz yüze görüşerek almak gerekir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı