Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Fiyatları  

Saç Ekimi Fiyatları 

 

Saç ekimi fiyatları, estetik alanında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu fiyatlandırma aralığındaki kriterler bu estetik türünün tercihinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle kişinin cinsiyeti, ekim işleminin yapılacağı alan, uzman doktor seçimi gibi faktörler bu fiyat aralıklarının değişikliğe uğramasına yol açmaktadır. Fiyatlandırmanın doğru bir şekilde ortaya çıkabilmesi için öncelikle bu estetik alanını tercih eden kişiye detaylı bir muayene yapılması şartı aranmaktadır. Bu muayene sonrasında saç ekim işleminin ne boyutta olduğu, ekim sırasında uygulanacak olan tekniklerin belirlenmesi gibi süreçler de saç ekimi fiyatları üzerinde oldukça etki sahibidir.  Tüm bu fiyatlandırma detayları bu yöntemin tercih edilmesinde oldukça büyük etkiye sahiptir.

 

Fue Saç Ekimi Nedir?

 

Saç ekim teknikleri arasında yer alan FUE saç ekim yöntemi, saçların belirli bir kısalığa eriştiği an uygulanabilmektedir. Bu alanda hizmet veren estetik cerrahların en sık önerdiği saç ekim yöntemleri arasında yer alan FUE tekniği cerrahi operasyon gerektirmemektedir. Bu teknikte en önemli püf nokta saç köklerinin çıkış yönüne doğru ekim işleminin gerçekleştirilmesidir. Uzun yıllardır kullanılmakta olan geleneksel bir teknik özelliği taşıyan FUE saç ekim tekniği ense dibinden alına saç kökleri ile uygulanmaktadır. Seanslar halinde uygulanan bu yöntem de ilk seferde ortalama 40 ya da 60 adet saç ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Dökülmesi en geç olan bölüm ense kökü olduğundan bu ekim tekniğinde tercih edilmektedir.  Bu nedenle saç ekim işlemi sırasında tamamen kel bir yapıya sahip olmamak gerekmektedir.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Özellikle belirli bir yaş aralığındaki erkeklerde sıklıkla görülmekte olan saç dökülmesi problemine kalıcı bir çözüm olarak bilinen saç ekim yöntemi şimdilerde sıklıkla tercih edilmektedir. Özgüven eksikliğine neden olan bu saç dökülmesi en kısa sürede önlenmelidir. Kalıcı çözüm niteliği sağlayan bu yöntem mikro cerrahi bir operasyondur. Doğal yöntemler uygulanarak yapılan bu yöntemler uzayan saçların da doğal yapısının korunmasına olanak sağlamaktadır. Saç kısımlarında seyreklik görülen kişiler için uygulanabilir olan bu yöntemde saç kökü alınacak kadar doğal saç bulunması önemli bir faktördür. Yaş aralığı 20-60 yaşında olan kişilere uygulanabilmekte olan bu yöntemler 1990 yılından itibaren uygulanmaktadır. Acısız olan FUE saç ekimi tekniği yöntemi ile saç kökleri toplanarak, saçsız olan bölge kısmına açılan kanallar içerisine ekim işleminin yapılması ile uygulanmaktadır.

 

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası İşlemler 

 

Saç ekim işleminin başarılı bir şekilde uygulanabilmesi ve olumlu sonuç odaklı olabilmesi adında saç ekim öncesinde belirli kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kuralların başında sigara ve alkol kullanımının operasyon öncesi bir hafta süre ile bırakılması, kronik hastalığı bulunanların kullandıkları kan sulandırıcı ilaçların yine aynı süre zarfında bırakılması gibi konular hassasiyet içermektedir. İlgili işlem sonrasında da uygulanacak olan konular saç ekimi yapılan alanın kolay bir şekilde iyileşmesine olanak sağlamaktadır. Doktor önerisi ile verilen ağrı kesiciler düzenli olarak kullanılmalı, aşırı güç gerektiren hareketlerin uygulanmasından  kaçınılmalı gibi konular saç ekimi için oldukça büyük önem içermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

En İyi Saç Ekimi Merkezleri 

 

Erkeklerin kendilerini iyi hissetmelerine olanak sağlayan estetik alanında yer alan saç ekim estetiği mutlak suretle bu alanda tecrübesi bulunan uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Bu nedenle en iyi saç ekim merkezi detaylı bir şekilde araştırılmalı ve buna göre karar verilmelidir. Ülkemizde bu alanda uzman saç ekim merkezleri bulunmaktadır. Çoğunlukla İstanbul ilinde yer alan bu merkezler arasında Hermest, Tarnsmed, Esteworld, Asmed Hair Transplant gibi en iyi saç ekim merkezi yer almaktadır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı