Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi İçin Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Saç Ekimi İçin Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Saç ekimi için kullanılan farklı yöntemler vardır. Günümüzde ağırlıklı olarak kullanılan yöntem ise FUE saç ekim yöntemidir. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler bu yöntemle sorunlarına kesin olarak çözüm bulabilirler. Saç ekimi fiyatları yöntemler arasında farklılık gösterebilse de genel olarak benzerdir.

Saç ekimi yöntemleri sayesinde kellik, saçlarda seyrelme, bölgesel dökülme gibi problemler giderilir, kişiler canlı saçlara kavuşur. Genellikle erkeklerde alın kısmından saçların dökülmeye başladığını görürüz. Bazen de tepe noktasından dökülme başlar ve alına doğru gelir. Ensedeki saçlar her iki durumda da en son dökülen hatta hiç dökülmeyen saçlardır. Bunun sebebi, erkek tipi saç dökülmesinden sorumlu olan testeron hormonuna duyarlı olan reseptörlerin ense bölgesindeki saç köklerinde bulunmamasıdır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Seç ekimi fiyatları için yöntemin önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu durumda saç ekiminin nasıl yapıldığını ve yöntemlerin hangileri olduğunu da anlatmak gerekir. Öncelikle klasik yöntem olan FUT tekniğinden bahsedebiliriz. Bu teknikte enseden şerit şeklinde greft çıkarılır. İşlem sonrasında bu bölgede hafif bir iz kalabilir ancak saçlı deride olduğu için fazla belli olmaz. Daha sonra mikrogreftlere küçültülerek saçsız deriye nakil işlemine geçilir.

Saç ekimi yöntemlerinden diğeri ise FUE tekniğidir. Bu teknikte iz kalmaz ve saçlar daha doğal durur. Bu nedenle son yıllarda yapılan saç ekimlerinin birçoğu FUE yöntemi ile yapılmıştır. FUE yönteminde saç kökleri teker teker toplanır. Oldukça dikkatli olunması ve sabırla gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Saç ekimi fiyatları her iki yöntem için farklı olabileceği gibi, uygulama yapılan alana göre de farklı olabilir. Tam kellik durumlarında işlem daha uzun sürer çünkü daha fazla kıl kökünün toplanması ve yeniden yerleştirilmesi gerekir.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi operasyonu sırasında genel anestezi uygulanmaz. Ayıca kişinin kendisinden alınan saç kökleri nakledileceği için vücutta bir tepki reaksiyonu gelişmez. Dolayısıyla pek fazla riski olamayan bir oparesyon olmadığını söyleyebiliriz. Operasyon öncesinde kronik hastalıklarınızı ve devamlı olarak kullandığınız ilaçlarınızı hekiminizle mutlaka paylaşmalısınız. Size göre önemsiz gelen bir ilaç, operasyon açısından sıkıntılı bir durum oluşturabilir. Bunun kararını en iyi şekilde verecek olan ise hekiminizdir. O nedenle hiçbir bilgiyi hekiminizden saklamamanız gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Ağrı Olur mu?

Saç ekimi fiyatları kadar saç ekimi sonrası ağrı olup olmayacağı da merak edilir. Öncelikle işlem sorasında ağrı hissedilmez. Bu konuda rahat olabilirsiniz. İşlem sonrası da özellikle FUE tekniğinde herhangi bir kesi söz konusu olmadığından son derece rahat geçer. Ufak tefek ağrı şikayetlerinin olması ise son derece normaldir.

Saç ekimi işleminden sonra eğer şiddetli ağrılarınız olursa, bu durumu mutlaka hekiminizle paylaşmalısınız.

Saç Ekimi Sonuçları

Her iki saç ekimi tekniğinde de oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Tecrübeli eller tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sayesinde saçlar son derece doğal durur. Ekim işlemi sırasında saçların çıkış açısına dikkat etmek, bu doğal görüntüyü yakalayabilmek açısından önemlidir. Saç ekimi fiyatları elde edilen sonuçlar düşünüldüğünde size son derece uygun gelecektir. Çıkan saçlar kalıcıdır. Ancak ekim yapılan saçlar değil de, kendi saçlarınız döküldüğünde yeniden saç ekimi yapılması planlanabilir.

Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları için bu işlemi yaptıracağınız merkezle görüşmeniz en doğrusudur. Bu şekilde kaynağından en gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Üstelik saç ekimi yöntemi ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları sorma fırsatınız da olur. Saç ekimi yaptırdıktan sonra ise sonuçlardan mutlaka memnun kalırsınız.

https://www.smilehairclinic.com/ ß hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı