Gündem

Saç Örgü Modelleri

Saç Örgü Modelleri

Saç örgü modelleri modası geçmeyen saç modellerindendir. Her dönem saç örgüsü kullanılır. Farklı saç örgü çeşitleri bulunuyor bu örgüleri de farklı şekillerde kullanabiliyoruz.

Örgü her döneme evrilebilen bir yapıya sahip olduğu için farklı çeşitleri de zaman içinde tabi ki oluşuyor.

Örgüyü bu kadar popüler yapan ise hem evde uygulanabilir olması hem de özel günler için ve günlük hayat için kullanılabilir modeller yapılmasıdır.

 

Saç Örgü Modelleri Nelerdir?

Saç örgüsünün farklı türleri olduğundan bahsetmiştik. Burada aynı zamanda örgüler ile yapılabilecek farklı saç modellerinden de bahsedeceğiz.

 

Örgü Topuz Modelleri

Örgünün en çok kullanıldığı yerlerden bir tanesi de topuz saç modelleridir. Topuzu oluştururken örgü saçlardan oluşturabileceğimiz gibi saçın kenar kısımlarında örgü kullanarak da topuz yapılabilir.

 

Balık Sırtı Örgü

Balık sırtı örgü de geçmişten günümüze gelen ve çok kullanılan bir örgü modelidir. Bu örgüyü hem özel günlere uyarlayabiliyoruz hem de günlük hayatta kullanabiliyoruz.

Son dönemde gelin saç modellerinde bildiğiniz üzere örgü çok kullanılıyor. Salaş örgüler ile kır düğünleri adeta kusursuz bir bütünlük sağlıyor. Bunun dışında tek taraftan sımsıkı yapılmış bir balık sırtı günlük şıklık yakalamak için rahatlıkla kullanılabiliyor.

 

Sepet Saç Örgüsü

Bu örgü genellikle kuaförlerde gördüğümüz ve özel günler için kullanılan oldukça uğraştırıcı bir örgü türüdür. Tıpkı sepet örme tekniğinde olduğu gibi kullanılır ve son derece farklı ve şık bir görüntüsü vardır.

 

Salaş Saç Örgüsü

Salaş saç örgüsünden az evvel bir miktar bahsetmiştik. Bu örgü son dönemde kır düğünü gelinlerinde çok tercih edilmeye başlandı. Dağınık topuza daha romantik bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Uzun saç üzerine hem yandan örgü olarak hem de arkadan örgü olarak uygulanabilen bir saç örgü modeli.

Saç örgü modelleri aslında hayal gücünüzle birlikte genişletebileceğiniz yapıdadır. Evde dilediğiniz tarzda örgüleri kendinize veya yakınlarınıza uygulayabilirsiniz. Bazı modeller sımsıkı uygulama gerektirirken bazı modeller daha gevşek örgülerde kendini gösterir.

Örgü saç modelleri aynı zamanda belli bir yaşa hitap etmeyen nadir modellerdendir. Hem çocuklarda hem gençlerde hem de orta yaşta uygulanabilen ve çokça kullanılan bir saç modelidir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı