Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşme Bozukluğu Nedenleri

Sertleşme Bozukluğu Nedenleri

Sertleşme bozukluğu kişide olması gereken sertliğin sağlanamaması ve ilişki sırasında devamını getirememek durumudur. Sertleşme sorunu oluşması nedenleri ikiye ayrılır. Bedensel ve psikolojik nedenlerdir. Fiziksel nedenler damar hastalıkları, hormonal rahatsızlıklar, ilaç ve alkol kullanımı gibi dış etkenlerdir. Psikolojik olan etkenler arasında ise kaygılar, stres ve ilişki esnasındaki düşünceler yer alır. Eğer nedenler psikolojik sebeplere dayalıysa uzman bir psikolog yardımıyla sürecek 6-12 seans bir terapi yeterli olacaktır. Psikolojik destek ile ev ödevleri verilir. Sertleşmeme tedavisi için uygulanacak terapi seansları partnerler birlikte olması tavsiye edilir ki bu durumda başarı oranı daha da artmaktadır.

Sertleşme Sorunu (SS) Nedir?

Sertleşme sorunu çiftlerin arasında ilişki sırasında cinsel anlamda haz yaşanmaması ya da azalması durumudur ve bu çiftleri oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. 40 yaş üzeri erkeklerde yoğunlukta görülen sertleşme sorunu uzman doktorlar yardımıyla sertleşmeme tedavisi adı altında çözüme kavuşturulabilir. Sertleşme sorunu yaş ile doğru orantılı olarak ilerler. Erkeklerde sertleşme sorunu sadece penis ile alakalı bir durum olmayabilir. Sertleşme sorunu yaşı ilerlemiş olan kişilerde diyabet ya da kalp rahatsızlıklarının da ön belirtisi olarak karşımıza çıkabilir. Sertleşme sorunu yaşadığınızı hissettiğiniz anda doğru teşhis için mutlaka bir doktora danışmanızda fayda olacaktır. Teşhis konulduktan sonra doğru tedavi yöntemleri ile sertleşmeme tedavisi için uygulanan yöntemler ile sorun ortadan kaldırılabilir. Yeter ki kişiler mahrem ya da farklı bir düşünceye kapılmadan sertleşme sorununun bir rahatsızlık olduğunu kavrayabilsinler.

Ne Zaman Doktora Görünmeli?

Sertleşme sorunu yaşamaya başladığınız zaman vakit kaybetmeden öncelikle aile hekiminize danışabilirsiniz. Aile hekimleri gerekli gördüğü takdirde hastayı uzman doktora yönlendirecektir. Uzman doktor cinsel kimlik ile ilgilenerek altta yatan nedenleri araştırmak için mutlaka testler ve muayeneler yapacak ve doğru teşhisle gerekli olan tedavileri hastaya uygulayacaktır. Eğer kalp ya da diyabet gibi rahatsızlıklarınızın olduğunu ve bunlarla ilişkili olarak sertleşme sorunu yaşıyorsanız, altta yatan başka rahatsızlıklarınızdan kaynaklandığını düşünüyorsanız ve yaşantınızı olumsuz yönde etkileyen durumlar varsa sertleşmeme tedavisi için mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Sertleşme Sorununun Fiziksel Nedenleri

Sertleşme sorunlarının fiziksel nedenlerinin başında kalp damar rahatsızlıklarındaki problemler yatmaktadır. Sertleşme sorununun fiziksel nedenleri birçok olup uzman doktor teşhisi ile tedavisi mümkündür. Sertleşme sorunu fiziksel sebepleri başlıca; kalp ve damar rahatsızlıkları, obezite, prostat rahatsızlıkları, uyku bozuklukları, alkol ve diğer madde bağımlılıkları, sigara kullanımı, kolesterol, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklar nedenler arasında sayılırlar. Bu gibi sorunlardan dolayı sertleşme sorunu yaşıyorsanız teşhis sırasında söylenmesi gereklidir ki tedavi süreci bu rahatsızlıklara göre seyredebilsin. Sertleşmeme tedavisi kişilerde utanılacak bir durum gibi gözükmesinden dolayı gecikilmesi başka sorunların meydana gelmesine sebep olur. Bu nedenle hızlıca uzman doktor tavsiyeleri dahilinde sertleşmeme tedavisi için hareket etmek önemlidir.

Sertleşme Sorununun Psikolojik Nedenleri

Sertleşme sırasında yaşanan ereksiyon beyinde başlayan bir durumdur. Bu nedenle beynin cinselliğe odaklanması ve partneriyle ilgileniyor olması önemlidir. Sertleşme sorununa fiziksel faktörler dışında psikolojik olarak etkileyen faktörler, stres, partneriyle olan ilişki sırasında yaşanan kaygı, heyecan ve isteksizliktir. Bu sayılanlar gibi psikolojik durumlar destek alarak ortadan kalkarsa sertleşmeme tedavisi yapılmış ve farklı bir alternatif tedaviye gerek kalmadan çözüm yolu bulunmuş olur. Psikolojik sebeplerden en çok kişi kendisi sorumludur. Kişi kendini tanır ve destek alarak bu sorunların önüne geçerse problem hiç oluşmadan ortadan kalkacaktır. Eğer farklı bir sorundan şüpheleniliyorsa tanılar farklı yöntemlerle konulup farklı sertleşmeme tedavisi tercih edilmelidir.

https://www.muradceltik.com/sertlesme-sorunu-ve-cozum/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı