Sponsorlu Bağlantılar

Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı

Yaşadığımız evleri, okulları, işyerleri ve binaları ve çevreyi istenmeyen seslerden izole ederek gürültünün zararlı etkilerinden kendimizi korumak; kayıt stüdyoları, sinemalar, konser salonları gibi yerleri istenmeyen seslerden izole ederek gerekli kullanım koşullarını oluşturmak; Jeneratör, hidrofor, radyatör gibi gürültülü mekanların izole edilmesi ve çevreye yaydıkları gürültünün azaltılması amacıyla yapılan uygulamalara ses yalıtımı denir.

Akustik Panel

Ses yalıtımı temel olarak gürültünün insanlar üzerindeki zararlı etkilerini en aza indirmek için alınması gereken önlemleri kapsar. Gürültü, doğası gereği düzensiz, farklı frekans bileşenlerine sahip ve genellikle zamanla değişen istenmeyen seslerin bir toplamıdır. Kısaca rahatsız edici ses olarak tanımladığımız gürültü, günümüzde kentleşmenin doğal bir sonucudur.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu