Ekonomi

Şirket Haberleri

AVTUR & CEMAS & JANTS & KATMR & MARTI & MRGYO & TLMAN – VBTS kapsamında şirketlerin paylarına 16 Kasım’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda BİST – 30 payları dışındaki paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

ARSAN – Kısa Çalışma ödeneği desteği alınması süresinin 2 ay daha uzatılarak uygulanacağı açıklandı.

ADESE – ITTFH’nin 100 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin % 300 oranında bedelli olarak 400 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında, ADESE’nin ITTFH’de sahip olduğu 524.811 adet A grubu imtiyazlı payların rüçhan haklarının bedelinin nakden ödenerek kullanıldığı açıklandı.

AVGYO – Samsun Kıran’daki Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminalinin mevcut kiracısı Anadolu Terminal’in talebi doğrultusunda tüm hak ve alacakları ile mevcut kira sözleşmesinin Avrasya Terminal İşletmeleri’ne devrine karar verildiği açıklandı.

AYEN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Ayen Ostim Enerji tarafından, Balıkesir Kepsut’ta tesis edilmekte olan 25,2 MWm/24 MWe kurulu gücünde, yıllık 84.000.000 kWh elektrik enerjisi üretim kapasiteli Çaypınar Rüzgâr Enerjisi Elektrik Üretim Tesisi projesinin 2 adet, 3,6MWm/3,429MWe gücündeki T6 ve T7 no’lu Rüzgar Türbini ve Generator  Grupları Üniteleri’nin geçici kabulünün yapıldığı ve elektrik enerjisi üretimine başlandığı açıklandı.

CELHA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 25 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükseltilmesi Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandı.

CUSAN – Şirket bağlı ortaklığı Çuhadaroğlu Alüminyum’un Kalyon İnşaat ile “IUFM Ziraat Bankası Projesi Podyum Cepheleri” projesi kapsamında cephe işlerinin yapımına yönelik yaptığı görüşmelerin olumlu sonuçlandığı ve proje bedeli 21,8 milyon euro olan sözleşme imzalandığı açıklandı.

DGKLB – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 350 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’da da onaylandı.

DIRIT – Fabrika binası ve arsasının satılması ile ilgili satış sürecinin pandemi süreci ve görüşmelerin olumsuz sonuçlanmasından dolayı sonlandırıldığı açıklandı.

EGCYH & EGCEY & EGCYO – Borsa tarafından Şirketlerin Borsa kotundan çıkarıldığı açıklandı.

EGEEN – İzmir’de meydana gelen deprem sonrasında şirketin Pınarbaşı ve Serbest Bölge de yer alan üretim tesislerinde herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmediği açıklandı.

ESCOM – Alesta Elektronik Teknoloji’nin Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına dönüştürülmesi ve halka arz çalışması kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde  başvuruların yapılması  ve sürecin takibi ile ilgili bu konuda  hukuk bürosu ile danışmanlık hizmet sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

3. Çeyrek bilançolarının KAP’ta açıklanması için 6 Kasım’a kadar istenen ek süre SPK tarafından uygun bulundu.

GEDIK – StartupBorsa şirketinin kurulmasına ilişkin yapılan “startup borsa” markasının, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 10 yıl süre ile tescil edildiği açıklandı.

89 gün vadeli 30 milyon TL tutarındaki bono ihracı için bugün ve yarın talep toplanacak.

GLYHO – Şirket bağlı ortaklığı Naturel Doğal Gaz Yatırımları’nın Socar Turkey LNG’yi devralması kapsamında birleşme işlemlerinin yıl sonuna kadar olması planlandığından Naturelgaz Sanayi’nin halka arz başvuru dosyasının geri çekilmesine ve 31.12.2020 yılı mali tablolarıyla halka arza başvuru yapılmasına karar verildiği açıklandı.

INFO – 61 gün vadeli 3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

IHLGM & IHLAS – IHLGM’nin çıkarılmış sermayesi 665,5 milyon TL, IHLAS’ın %19,54 oranında  pay sahibi olduğu IHLGM’nin yapmakta olduğu bedelli sermaye artırımında IHLAS payına düşen sermaye artırım tutarının nakden ödendiği açıklandı.

IZMDC – İzmir’de meydana gelen deprem sonrasında Aliağa ilçesinde bulunan şirket tesislerinin üretim faaliyetlerinde herhangi bir aksama olmadığı açıklandı.

METUR – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 30 milyon TL’den 60 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

NUGYO – Nurol İnşaat’ın elinde bulunan NUGYO B grubu paylarının 30.000.000 adete kadar olan kısmının kadar satış yapılmasına ilişkin pay satış bilgi formu kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

PEKGY – Almanya’nın Vestfalya eyaletinde yer alan 417 m 2 ‘lik gayrimenkulün 500.000 euroya satın alınması için sözleşme imzalandığı açıklandı.

SANFM – Aracı Kurumu ile piyasa yapıcılık faaliyetlerinin sonlandırıldığı açıklandı.

SKTAS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 96 milyon TL’den 350 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

TTKOM – Şirket tarafından, vadesine ortalama 2 yıl kalan toplam 128 milyon dolar kredinin ödemesinin gerçekleştirildiği açıklandı.

TSPOR – Teknik Direktör Edward Newton’ın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği, teknik direktöre sezon sonuna kadar 333.296 euro alacağın ödeneceği açıklandı.

YESIL – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 33,7 milyon TL’den 250,0 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

ACSEL – Caravan Capital Management tarafından 14,40 – 15,83 TL fiyat aralığından 780.156 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı sıfırlandı.

AKSA – Emniyet Ticaret ve Sanayi tarafından 7,76 – 7,81 TL fiyat aralığından 46.500 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %18,79’a yükseldi.

BSOKE – Onur Güneş tarafından 2,35 – 2,41 TL fiyat aralığından 692.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı sıfırlandı.

ENKAI – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 7,15 – 7,23 TL fiyat aralığından 1.291.575 adet pay geri alındı.

KRDMA – Kamil Güleç tarafından 3,27 – 5,33 TL fiyat aralığından 918.594 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,26’ya yükseldi.

KARTN – Şirket sermayesinin 2,8 milyon TL’den %2.543,62 oranında bedelsiz olarak 72,2 milyon TL iç kaynaklardan artışla 75,0 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

LINK – Şirket sermayesinin 5,5 milyon TL’den %100 oranında bedelsiz olarak 5,5 milyon TL iç kaynaklardan artışla 11,0 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

PRZMA – Şirket sermayesinin 24 milyon TL’den %100 oranında bedelli olarak 24 milyon TL nakden artışla 48 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

Bugün Açıklanması Beklenen Bilanço: KRDMD

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı