Gündem

Şirket haberleri

AKSGY – Sermaye artırımından elde edilen fonun %70’inin borçluluk azaltımında kullanıldığı, %30’unun ise işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

DARDL – Sermaye artırımından elde edilen fonun 447,5 milyon TL’sinin kredi ödemelerinde, 59,0 milyon TL’sinin yurtdışı yatırımlarında, 29,7 milyon TL’sinin ise işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

DITAS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 38 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükseltilmesi işlemi tescil edildi.

DZGYO – İstanbul Başakşehir’deki 13 adet bağımsız bölümün 15,3 milyon TL bedelle satıldığı açıklandı.

EGEPO –Halka arzdan elde edilen fonun 25,3 milyon TL’lik kısmının yeni hastane yatırımda, 10,4 milyon TL’lik kısmın ise işletme sermayesi ihtiyaçlarında kullanıldığı açıklandı.
İzmir Konak’taki dükkanın 0,91 milyon TL karşılığında satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

ELITE – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

EKGYO – Ankara Çankaya Çayyolu 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumunun yapıldığı, Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Gelirinin 580 milyon TL, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Gelirinin 217,5 milyon TL olarak MR Grup tarafından verildiği açıklandı.

ESCAR – Halka arzdan elde edilen fonun 88,4 milyon TL’sinin araç alım finansmanında, 25,3 milyon TL’sinin finansal borç ve anapara ödemesinde, 12,6 milyon TL’sinin ise işletme sermayesi ihtiyacında kullanıldığı açıklandı.

GLRYH –Şirket kayıtlı sermaye tavanının 120 milyon TL’den 360 milyon TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.
Sermaye artırımından elde edilen fonu 5 milyon TL’sinin ICG Finansal Danışmanlık’a, 21,5 milyon TL’sinin RTALB’ye 50 milyon TL’sinin A1 Capital’e sermaye avansı olarak,  15,0 milyon TL’sinin A1 Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın kuruluş sermayesi olarak, 2,5 milyon TL’sinin ise A1 Portföy Yönetim’nin kuruluş sermayesi olarak kullanıldığı açıklandı.

GSDDE – Sermaye artırımından elde edilen fonun 38.000 DWT taşıma kapasiteli kuru yük gemisi alımı konusunda, şirket bağlı ortaklığı Nehir Maritime Limited ile  Laurel World Maritime S.A. arasında Temmuz’da imzalanan alım sözleşmesinde yer alan ödeme şartlarına uygun olarak yapılan peşinat ödemesi için, Temmuz 2021’de GSD Yatırım Bankası’dan kullanılan 3,7 milyon dolar döviz kredisinin Kasım’da Nehir Maritime Limited tarafından bankaya geri ödenmek için kullanıldığı açıklandı.

GENIL – Halka arzdan elde edilen fonun fırsat veya gereklilik ortaya çıkmaması nedeniyle kullanılmadığı, ilerleyen dönemlerde gelişen ekonomik değişkenler çerçevesinde izahnamede belirlenen alanlarda kullanılacağı açıklandı.

ISCTR – 1 yatırımcı tarafından 1991 yılı Olağanüstü Genel Kurul’unda alınan kararın iptali kapsamında açılan davanın şirket lehine reddedildiği açıklandı.

INFO – ESCAR paylarında likidite sağlayıcılık faaliyetlerine başlanmasına yönelik olarak Likidite Sağlayıcılık Sözleşmesi imzalandığı ve Borsa’ya yapılan başvurunun onaylandığı açıklandı.

KARYE – Halka arzdan elde edilen fonun 64,1 milyon TL’sinin santral yatırımında, 11,3 milyon TL’sinin ise net işletme sermayesi açığının kapatılmasında kullanıldığı açıklandı.

KRSTL – Sermaye artırımından elde edilen fonun 21,9 milyon TL’sinin alüminyum teneke dolum hattı ve ekipmanlarında, 25 milyon TL’sinin stok ilk madde malzeme alımında, 1,0 milyon TL’sinin sıcak şişirme ve ekipmanlarında, 2,8 milyon TL’sinin üretim dolum hatları ve ekipmanlarında, 2,0 milyon TL’sinin şurup hazırlama ekipmanlarında, 2,1 milyon TL’sinin işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

KONTR – Kamerun’daki 14.478 euro sermayeli Kontrolmatik Cameroun Sarl şirketinin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

KONKA – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 18 – 19 Kasım’da talep toplanacak.

KCHOL – Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının özelleştirilmesi ihalesi kapsamında açık artırma sonucunda şirketin bağlı ortaklığı Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm’in verdiği 2,5 milyar TL’lik teklifin en yüksek teklif olduğu açıklanması sonrası, Rekabet Kurulu izni ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Kararı ile ihale kararının onaylandığı açıklandı.

MAGEN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Ergün Enerj’nin yeni unvanının Soleil Yenilenebilir Enerji olarak değiştirilmesi işleminin tescil edildiği açıklandı.

MANAS – Şirket ile ASELS arasında imzalanan Sismik Sensörlü ve LoRa Tabanlı Geniş Ağ Sistemi Kullanan Hareket Algılayıcı Sistemi Ürün Ortaklığı Sözleşmesi kapsamında, MANAS tarafından üretilen sistemlerin doğrulama sürecinin başarı ile tamamlanmasıyla teslimatın başladığı açıklandı.

MOBTL – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 18 – 19 Kasım’da talep toplanacak.

MERKO – Tahsisli sermaye artırımından elde edilen fonun FRIGO paylarının alımında kullanıldığı açıklandı.

MIATK.HE – Şirket payları Borsa’da Satış yöntemi ile bugün ve yarın halka arz edilecek.

QNBFB – 182 gün vadeli 87 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

TRGYO – Şirket portföyündeki İstanbul Beykoz’da yer alan taşınmazın AKBNK lehine 375 milyon dolar tutarında ipotek edilmesi sonrasında, ipoteğin kaldırıldığı açıklandı.

THYAO – Şirketin bugünden itibaren Brezilya, Güney Afrika, Nepal ve Sri Lanka’ya uçuşları durdurduğu medyada yer aldı.

SOKM – SOKM’da doğrudan ya da dolaylı pay sahibi olan Yıldız Holding ve iştiraklerinin sahip olduğu bir kısım azınlık payların Getir’e veya ilişkili şirketlerine satışı için stratejik ortaklık görüşmelerinde bağlayıcı olmayan niyet mektubu imzalandığı açıklandı.

VAKBN – 154 gün vadeli 500 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

YKBNK – 179 gün vadeli 683,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

YKSLN – Aracı kurumu ile likidite sağlayıcılık faaliyetlerine 1 yıl daha devam edileceği açıklandı.

MGROS – Ninety One UK tarafından 38,82 TL fiyattan 323.509 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,01’e yükseldi.

GENTS – Macit Aydın tarafından 3,17 – 3,26 TL fiyat aralığından 85.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,59’a yükseldi.

MTRKS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 22.000 adet pay 22,78 – 22,88 TL fiyat aralığından geri alındı.

OZGYO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 304.196 adet pay 1,65 TL fiyattan geri alındı.

QUAGR – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 10.000 adet pay 11,49 TL fiyattan geri alındı.

PETKM – Cem Okullu tarafından 7,20 – 7,97 TL fiyat aralığından 23.962.211 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %12,50’ye yükseldi.

ARSAN – Şirket sermayesinin 143 milyon TL’den %92,81 oranında bedelsiz olarak 142 milyon TL artışla 295 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

DOGUB – Şirket sermayesi bugün 30 milyon TL’den %30 oranında bedelli olarak 9 milyon TL nakden artışla 39 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 3,20 TL’ye denk gelmekte.

KLNMA – Şirket sermayesinin 1,6 milyar TL’den %6,25 oranında bedelli, %18,75 oranında bedelsiz olarak 2,0 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu