Sponsorlu Bağlantılar

Şok Dalga Tedavisi Mi Yoksa Mutluluk Çubuğu Taktırmak Mı?

Şok Dalga Tedavisi Mi Yoksa Mutluluk Çubuğu Taktırmak Mı?

 

Şok dalga tedavisi sertleşme sorununda kullanılan tedavilerden biridir. İlaç tedavisine rağmen olumlu yanıt alamayan kişilerin tercihi olan bir yöntemdir. Başlangıçta ayak yaraları gibi tedavilerde kullanılan Eswt yani şok dalga tedavisi 2010 yılından itibaren erektil disfonksiyonda da kullanılmaya başlanmıştır. Araştırmalara göre şok dalga tedavisinin kalp dokusunda yeni damar oluşumunu desteklediği ve tedavi yöntemini bu şekilde gerçekleştirdiği tespit edilmiştir.

 

Zira erektil disfonksiyon damarla alakalı olduğu için bu tedavi yönteminin etkili olması da gayet doğaldır. Bir diğer bulguya göre de şok dalga tedavisinin penis içerisindeki kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Erektil diskfonksiyonunun belirli bir tedavi süresi yoktur. Tedaviler ortalama 5-10 hafta kadar sürebilir. Uygulamalar haftada 1-2 seans olarak yapılmaktadır. Uygulama şekli, düşük enerjili bir şok dalgasının penisin çeşitli yerlerine verilmesiyle gerçekleşmektedir. Ortalama 1500 adet şok dalgası uygulanır. Şok dalga tedavisinde her seans yaklaşık olarak 15 dakika sürer.

 

Şok Dalga Tedavisi Sertleşme Sorununda Bir Tedavi Seçeneği midir?

 

Böbrek taşı gibi rahatsızlıklarda da kullanılan şok dalga tedavisi son yıllarda sertleşme sorunlarında da kullanılmaktadır. Ancak kesin ve uzun süreli sonuçlar alınmaması sebebiyle bireyler başka yöntemleri tercih etmektedirler. Avrupa Üroloji Derneği tarafından da şok dalgası tedavi yöntemi belirsiz olarak görülmektedir. Bu yöntemler arasında da mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protez en başarılı yöntemlerdendir. Penisteki sertleşmeyi sağlayan corpus cavernosum kanallarına yerleştirilen protezler sayesinde sertleşme rahatlıkla sağlanır.

 

Şok Dalgası Tedavisi Yerine Mutluluk Çubuğu mu Tercih Edilmeli?

 

Erektil disfonksiyon durumlarında doktorlar genellikle cerrahi müdahale yerine ameliyat gerektirmeyen tedavi yöntemlerini denerler. Eğer bu yöntemler işe yaramazsa o zaman zorunlu olarak cerrahi yöntemleri seçerler. Ameliyat dışı yöntemler arasında penil enjeksiyonlar, vakum tedavileri, ilaç tedavileri gibi yöntemler bulunmaktadır. Ancak şok dalga tedavisi Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanan bir tedavi yöntemi değildir. Bu sebeple mutluluk çubuğu olarak da bilinen penis protezi yöntemi uygulanmaktadır.

 

Mutluluk çubuğunun tercih edilmesinde başarı oranının yüksek olmasının payı büyüktür. Tek parçalı protez ve üç parçalı şişirilebilir protez olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Tek parçalı protezler mekanik değildir. Bu sebeple gerektiğinde el ile rahatlıkla bükülebilir. Çamaşır içine de kolayca yerleşebilir ve günlük kullanım için çok uygundur. Ancak bükülebilir kısmının sert olması sebebiyle sürekli sertlik hissi verebilmektedir. Bu da bazı kişilerin tercih etmeme sebebidir. Onun yerine diğer yöntem olan üç parçalı protez yöntemi uygulanır. Pompa ile şişirilmesi sayesinde doğal bir sertleşme görünümü verir. Kullanımı çok daha rahattır.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu