Yerel

Tam Ekran Yapma

Oyunları oynarken tam ekran yaparak keyfinizi daha da arttırabilirsiniz. Peki tam ekran yapmak için nasıl hareket etmek gerekir?

 

Tam ekran yapmak için tüm detayları sizlere sunuyoruz. Tam ekran yapmak için oyunu açtıktan sonra Alt+Enter tuş kombinasyonunu kullanmalısınız. Bu kısayol sayesinde oyun deneyiminizi daha üst noktalara taşıyabilirsiniz.

Windows 10’da Oyun Nasıl Tam Ekran Yapılır?

tam ekran yapma için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Windows 10 üzerinden tam ekran yapmak istediğiniz oyunu açın.
  • Menü üzerinden ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  • Ekrana gelen menüden ‘’Video Yapılandırma’’ seçeneğini tıklayın.
  •  ‘’Ekran Modu’’ bölümünden ‘’Tam Ekran’’ bölümünü işaretleyin.

Tam Ekran Moduna Nasıl Geçilir?

Klavye kısayolundan yararlanarak tam ekran desteğinden yararlanabilirsiniz. Windows + Shift + Enter işlemi ile tam ekran desteğinden yararlanabilirsiniz. Windows 10’da bulunan kısayol Windows 11’de de kullanılıyor.

Internet Sayfası Tam Ekran Nasıl Yapılır?

Google Chrome üzerinde tam ekran moduna geçmek için ” F11″ tuşuna basabilirsiniz. Tam ekran modundayken farklı sekmeye geçmeyi düşünüyorsanız tam ekran modundan çıkmanız gerekir.

Oyun Tam Ekran Olmuyor Neden Nasıl Düzeltilir?

Oyun tam ekran olmuyor olmuyorsa yazılımsal sorundan bahsedebiliriz. Tam ekran sorunu olan oyunlarda sol ve sağ kısımlarında siyah boşluklar meydana gelir. Bu sorunu çözmek için oyun içerisinde ‘’Grafik Seçenekleri’’ bölümüne girmelisiniz. Daha sonra ekran ayarlarından ‘’Tam Ekran’’ seçeneğini işaretlemeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu