Gündem

Terzihane oyununu “Provadan İzle”yin

Fransa’nın Moliere’den sonra yetiştirdiği en önemli komedi yazarı olarak gösterilen Georges Feydeau’nun ünlü eserinde günlük yaşamın karmaşık olayları mizahi bir dille anlatılıyor. Oyunun başkarakteri Doktor Moulineaux, karısına yalan söyleyip eve gelmediği bir gecenin sabahında kendisini büyük bir karmaşanın içinde bulur. Yüksek tempolu, bol kahkahalı oyunda tüm karakterler kendi yalanlarını örtbas edip işin içinden sıyrılmaya çalışır. Mehmet Ergen’in yönetmenliğindeki oyunda Savaş Aykılıç, Kerem Atabeyoğlu, Bekir Çiçekdemir, Başak Kıvılcım, Aysan Sümercan, Güliz Gençoğlu, Pelin Ermiş, Şeyla Çiçekdemir, Arzu Oş, Mert Öner rol alıyor. 

Georges Feydeau’nun başından sonuna dek temposu hiç düşmeyen Terzihane başlıklı oyunu, ilk gösterim tarihinden itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalında ücretsiz izlenebilir.  

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu