Gündem

Tez Yazarken Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

Tez yazımı, üniversite eğitimi sonrasında özellikle akademik alanda çalışmak isteyen kişiler için önem kazanan tez kavramı; süreç gerektiren bir zaman dilimidir. Tez yazmak için öncelikle kişinin kendisine ve alanına en uygun konuyu bulması gerekmektedir. Uygun bir konunun bulunmaması durumunda, yazılan tez ne kadar iyi olursa olsun, tezden istenilen verim elde edilemeyecektir. Dolayısıyla tez konusu bulmak hususunda tez danışmanlıktez merkezi ya da tez yazdırma hizmeti veren uzman kadrolarla çalışmak faydalı olacaktır.

Bu tür çalışmalar yürüten kadrolar, farklı alanlardan bir çok konu havuzuna sahip olup, tez yazmak isteyen kişiye ve alanına en uygun tez konusunu bulma hususunda faydalı olmaktadırTez yazan siteler, geniş bir akademik kaynak taraması yaparak kişinin arzuladığı gibi bir tez hazırlanması konusunda süreci verimlilikle yönetmektedir. Tez için gerekli olan tüm faktörlere dikkat edilerek tez yazdırma siteleri gibi kadrolarla dayanışma içerisinde ve etkin bir şekilde çalışmak, kişinin tek başına sınırlı çalışmasından daha verimli olacaktır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı