Gündem

Tunceli’de çok sayıda mühimmat ele geçirildi

İçişleri Bakanlığınca, Eren Abluka 7 Operasyonu kapsamında Tunceli’de çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiği açıklandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Tunceli’de Eren Abluka-7 operasyonları kapsamında, örgütün depeso bulundu. Depoda ok sayıda silah mühimmatı ve 5 tonun üzerinde gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca, yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Tunceli-Hozat ilçesi Aliboğazı- bölgesinde, 26 Mayıs 2022 tarihinde icra edilen operasyonda, tespit edilen sığınak içerisinde;

40 adet 7,62×39 mm çapında Kaleşnikof Piyade Tüfeği mühimmatı, 2 adet Kaleşnikof Şarjörü, 72 adet mutfak tüpü, 210 lt mazot,160 lt benzin, 200 adet pil, 6 adet kuzine sobası, 28 takım leşker kıyafeti, 200 metre leşker kumaşı, 10 adet uyku tulumu, 200 adet battaniye ile 5 tonun üzerinde muhtelif gıda, yaşam malzemesi ile giyim, tıbbi ve inşaat malzemesi ele geçirildi.

Eren Abluka operasyonlarına halkın da desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde devam ediliyor.


Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu