Sağlık

Tüp Bebek Merkezi

Doğal yollarla çocuk sahibi olamayan kişiler tüp bebek desteğinden yararlanabilir. Bu tedavide embriyo laboratuvar ortamında oluşturulur.

 

Tüp bebek merkezi üremenin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlar. Bebek tedavisi, anne adayından yumurta ve baba adayından sperm hücrelerinin toplanmasıyla başlar. Laboratuvar ortamında döllenmeden sonra embriyo anne adayının rahmine yerleştirilir. Böylece gebelik doğal yollarla devam eder. Tüp bebek tedavisi farklı yöntemler uygulanarak gerçekleştirilir. Bu yöntemler klasik tüp bebek tedavisi ve mikroenjeksiyon uygulamasıdır. Hangi yöntemin uygulanacağı hekim, eşlerin sağlık durumlarına göre değerlendirilir.

Tüp bebek merkezi, kadın sağlığı ve ileri üreme teknikleri konusunda profesyonel bir tedavi desteği veriyor. Merkeze tedavi için başvuran hastalar araştırılır ve kısırlık nedeni olabilecek durumlar değerlendirilir.

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisi, kadın ve erkek hücrelerinin vücut dışında, laboratuvar ortamında bir araya getirilmesini kapsıyor. Döllenen yumurtalar embriyo haline getirilir ve gelişim aşamaları laboratuvar ortamında incelenir. Böylece doğal gebeliğe erişilir. Bu uygulamanın doğal gebelikten tek farkı dölleme işleminin laboratuvar ortamında yapılmasıdır. Erkeğe bağlı kısırlıkta ise aşılama tedavisi tercih edilebiliyor. Bu yöntem kullanılarak toplanan spermler rahim içine yerleştiriliyor.

Tüp bebek tedavisi ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda en iyi sonucu almanızı sağlıyor. Tüp bebek merkezi uzman doktorlarıyla sizlerin de çocuk sahibi olmanız için gereken desteği veriyor. Tüp bebek tedavisi konusunda merak ettiğiniz soruları merkeze kolayca sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu