Gündem

Üsküdar’da ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti

Üsküdar Belediyesi yıllardır sıcak yemek hizmeti ile kimsesiz yaşlılar ve ihtiyaç sahiplerinin günlük yemek ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaya devam ediyor. Belediye’nin Aşevi’nde titizlikle yürütülen çalışma ile her gün binlerce aile için hazırlanan yemekler, haftanın 7 günü ekipler tarafından evlere kadar götürülüp teslim ediliyor. 

Pandemi sürecinde evinde tedavi olan ve hastaneden yeni çıkmış hastalara da sıcak yemek servisi yapılarak ihtiyaç sahibi koronavirüs hastalarının yemekleri Üsküdar Belediyesi Aşevi aşçıları tarafından özenle pişiriliyor. Tek kullanımlık folyo kaplarda dağıtımı yapılan yemekler, yağ ve tuz oranı asgari düzeyde tutularak hasta yemeği mantığı ile hazırlanıyor. Yaklaşık 6000 kişiye ulaştırılan yemekler için her gün tonlarca bakliyat, yağ ve şeker kullanılıyor. 

Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer “Üsküdar bir Ramazan şehri ve hayat paylaşınca güzeldir. Üsküdar Belediyesi olarak pandemi öncesinde günlük on binlerce kişilik sofralara alışmıştık. Hayatımızı ve tüm dünyayı etkileyen bu salgın süresince bu sofraları özledik doğrusu ancak bu hizmetlerimize devam ediyoruz, bu anlamda Ramazan ayında günlük şu anda binlerce ailemize gördüğünüz bu leziz yemeklerimizden sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Baş Aşçı Aşkın İrdem ” İhtiyaç sahibi, evde hiç yemek yapamayan yaşlılara özel yemek yapıyoruz. Yağ oranı az, tuzu az, sebze oranı yüksek yemekler yapıyoruz ve bunun yanında  pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımızı da unutmadık. Gecelerini gündüzlerine katıyorlar onlar bizim her şeyimiz ” şeklinde konuştu.
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı