Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Şekillendirme Nedir?

Vücut Şekillendirme Nedir?

Aşırı kilo verme sonrasında, sarkma, şekil bozuklukları ve kasların belirginliğini kaybetmesi ile fiziksel görüntüde sorunlar oluşur. Yağ hücrelerinin azalması, kasların belirginleşmesi ve daha sıkı bir vücuda sahip olmak için uygulanan işleme vücut şekillendirme denir.

Önceki yıllarda vücut şekillendirmek için uzun süre spor yapmak ve sıkıcı diyetleri tekrar etmeniz gerekirdi. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile vücut şekillendirme cihazları üretildi. Bu cihazlar sayesinde dilediğiniz zaman fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Zayıflama cihazları vücudun şekillenmesini sağlamaz. Doku altı fazla yağların yok edilmesine yardımcı olur. Çalışma prensipleri doku sıkılaşmasına etki etmez. Bu nedenle bu cihazları tercih etmemelisiniz.

Zayıflama Cihazı Nedir?

Kilo değeri obezite değerlerinde olmayan, spor yaptığı halde kilo veremeyen ve yüksek kalorili ürünler ile beslenmeyen kişilerin zayıflamak için tercih edebileceği cihazlara zayıflama cihazı denir. Bu cihazlar obez ve morbid obez seviyesinde olan kişilere kullanılamaz. Basen, karın, dizin iç tarafı, kollar ve bacaklarda biriken yağlar için kullanılırlar.  Ultrason dalgaları ile çalışırlar. Bu dalgalar sayesinde yağ hücreleri hareketlilik kazanır ve yanmaya başlar.

Vücut şekillendirme kilosu olmamasına rağmen fit görünmeyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Uzman estetisyen tarafından uygulandığında herhangi bir komplikasyon oluşmadan başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Diyet ve spordan kurtulmanıza yardımcı olur. Kazanmış olduğunuz fit görüntünüzü korumak için dengeli beslenmeniz gerekir.

Vücut Şekillendirme Herkese Uygulanır Mı?

Vücut şekillendirme cilt altında yağ dokusu az olan ve deri elastikiyetini kaybetmemiş kişilere uygulanır. Kasların kasılmasına ve gevşemesine bağlı olarak çalışan bir sistemdir. Hasta yatar pozisyonda durmalıdır. Seans süresi en az bir saattir. Bir saatin altında daha kısa sürede etkisini göstermez.

Zayıflama cihazı ile kullanılması önerilir. Ancak bu durum kişinin vücut yapısına göre değişiklik gösterir. Uzman görüşüne göre gerek görülmediyse tercih edilmeyebilir. Bu cihazlar kronik hastalığı bulunan, kanama pıhtılaşma bozukluğu olan ve lohusalık döneminde olan kişilere uygulanmaz. İnsanlar bu cihazlar ile ilgili çok büyük beklentiye girerler. Düzenli kullanım ve kullanım sonrasında dengeli beslenme ile sonuç alınabileceği unutulmamalıdır.

Vücut Şekillendirme Cihazı Avantajları

Vücut şekillendirme cihazı kişilere bazı avantajlar sağlar. Bu avantajlar;

  • Spor salonlarına ve diyetisyenlere zaman ayırmak zorunda kalmazsınız.
  • Yüksek efor sarf etmenize gerek kalmadan vücudunuzu şekillendirmenize yardımı olur.
  • Zayıflamak ve güzel görünmek için yüksek miktarda para harcamaktan sizleri kurtarır.
  • Kısa sürede olumlu sonuç almanıza yardımcı olur.

Zayıflama cihazı da kullanıcılara büyük avantajlar sağlar. Güzellik merkezleri düzenli olarak bu hizmeti verirler. Cihazlarının kalitesinden emin olduğunuz merkezlerden bu hizmetleri alabilirsiniz. Kilo vermek sadece fiziksel olarak size avantaj sağlamaz. Sağlıklı yaşamak ve yaşam kalitenizi artırmak için vücut yağ dokularınızı belirli oranlar altında tutmalısınız. Aksi halde kalp, hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklara neden olabilir.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut şekillendirme cihazları fiyatları konusunda yeterli bilgi sahibi olmadan cihaz satın almanızı tavsiye etmiyoruz. İhtiyacınıza uygun ve sizin işinize yarayacak cihaz modelini almak için araştırma yapmalısınız. Firmalar kendilerine ait cihazların fiyatlandırma işlemlerini yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurur. Bu nedenle marka temsilcileri ile görüşmelisiniz. Bazı markalar internet sitelerine özel olarak indirimli cihaz satışını yaparlar.

Zayıflama cihazı modeline ve fonksiyonlarına göre fiyatlandırılır. Bazı cihazlar lazer sistemi ile çalışırken bazıları ultrason dalgaları ile çalışır. Ultrason dalgası ile çalışan cihazlar daha uygun fiyatlıdır. Uzun yıllar kullanabileceğiniz ve dayanıklı ürünler tercih etmelisiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı