Gündem

Wang Yi’den Fransa’nın yeni Dışişleri Bakanı Colonna’ya tebrik

Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, dün Fransa’nın Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Catherine Colonna’ya tebrik mesajı gönderdi.

Wang Yi, mesajında, Çin ve Fransa’nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleri olduğunu hatırlatarak, geride kalan beş yılda, iki ülke liderlerinin stratejik önderliğinde ikili ilişkilerin sağlıklı ve istikrarlı şekilde ilerlediğini, her alandaki iletişim ve işbirliğinde zengin neticeler alındığını belirtti.

Uluslararası ortamda derin ve karmaşık değişiklikler yaşandığına işaret eden Wang, Çin’in Fransa’yla ilişkilerine büyük önem verdiğini kaydetti.

Dışişleri Bakanı Wang, Colonna’yla iyi bir iş ilişkisi geliştirerek, iki ülke liderleri arasında varılan uzlaşıları en iyi şekilde yerine getirmeye, önemli uluslararası ve bölgesel sorunlar üzerinde sıkı temasta bulunmaya ve ikili ilişkilerin gelişmesine sürekli yeni katkılarda bulunmaya hazır olduğunu kaydetti.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu