Sponsorlu Bağlantılar

Wayne Rooney: Eski İngiltere ve Manchester United forvetinin yeni DC United menajeri olduğu doğrulandı

Wayne Rooney, DC United menajeri rolünü üstlendi; Chad Ashton, Nisan ayında Hernan Losada’dan ayrılmasından bu yana MLS kulübünün geçici patronuydu; Rooney, geçen ay Derby County patronu olarak görevinden ayrıldı

Wayne Rooney, MLS kulübü DC United’a baş antrenör olarak geri döndü ve “heyecan verici mücadelenin” bir menajer olarak gelişimine devam edebileceğini söyledi.

2018 ve 2019 yılları arasında DC United’da oynayan Rooney, geçtiğimiz ay Derby County’nin menajeri olarak görevinden ayrıldı ve İngiliz kulübünün mali sıkıntıya düştüğü ve League One’a düştüğü 17 aylık çalkantılı bir döneme son verdi.

Şimdi DC United’da başka bir zorlu mücadeleye giriyor ve kulüp, son maçında Philadelphia Union’a 7-0’lık bir yenilginin ardından Doğu Konferansı’nda 17 maçta 17 puanla alttan ikinci sırada yer alıyor.

Ancak, geçici teknik direktör Chad Ashton’ın yerini alan Rooney, eski kulübünü tekrar rayına oturtabileceğinden ve sezon sonuna kadar playofflar için bastırabileceğinden emin.

Spor ve bahis için hubofdata.ru inceleyin.

Açılış basın toplantısında konuşan eski Manchester United ve İngiltere yıldızı, MLS’ye geçmenin Şampiyona’dan bir adım atmak anlamına geldiği önerisini de reddetti.

Rooney, “İngiltere’de bunun menajerlik kariyerimde muhtemelen geriye doğru bir adım olduğuna dair birkaç makale gördüm” dedi. “Bunu gerçekten bu lige karşı biraz saygısız buluyorum.

Çok daha fazlasına göz atın ejournal.umpwr.ac.id

“Geçtiğimiz 18 ayda Derby County’de kazandığım deneyimin bir koç ve menajer olarak gelişimim için harika olduğunu hissediyorum. Buraya gelmek, MLS’ye, DC United’a geri dönmek benim için heyecan verici bir mücadeleydi. bir koç olarak beni geliştirebilecek ama aynı zamanda takımın da gelişmesine [yardımcı olacak] bir şey.

“Oyuncuları, genç oyuncuları geliştirme yeteneğime gerçekten inanıyorum – ve elbette birkaç yeni oyuncu almak için çok çalışıyoruz – bu kulübü tekrar başarılı yollara geri döndürebileceğimize gerçekten inanıyorum. ama ben bunu yapmak ve takımı gerçekten geliştirmek için buradayım.”

Rooney, Derby’den ayrıldıktan sonra yönetime ara vermeyi planladığını ancak başka teklifler almasına rağmen Washington’a dönme fırsatının kaçırmak istemediği bir fırsat olduğunu açıkladı.

Bu kısmen, oynadığı günlerden itibaren takımla olan bağlantısına bağlıydı. Başkent kulüpteki kariyeri boyunca bir dizi önemli olay yaşandı ve Rooney, biri kendi yarı sahasından olmak üzere 52 maçta 25 gol kaydetti.

Spor haberlerini Buradan takip edebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı