Gündem

Xi Jinping’den sermayenin sağlıklı gelişmesine vurgu

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin’de sermayenin hukuk doğrultusunda sağlıklı şekilde gelişmesi için gerekli düzenleme ve yönlendirme çalışmalarının yürütülmesi gerektiğini vurguladı.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri olan Xi Jinping, ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu’nun sermayenin gelişmesiyle ilişkili dün düzenlenen toplantısında yaptığı açıklamada, sermayenin sosyalist piyasa ekonomisinde önemli bir üretim faktörü olduğuna işaret etti.

Xi, sosyalist piyasa ekonomisi içinde sermayenin standart şekilde gelişmesinin düzenlenmesinin ve yönlendirilmesinin önemli bir iktisadi ve siyasi mesele olmanın yanı sıra, bunun ayrıca temel sosyalist ekonomik sistemde ısrar edilmesiyle, reform ve dışa açılma yönündeki ulusal politikayla, yüksek nitelikli kalkınmayla, ortak refahla, ulusal güvenlikle ve toplumsal istikrarla ilişkili olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Xi, yeni dönemde Çin’deki tüm sermaye türlerinin ve bunların işlevlerinin daha iyi kavranması, sermayenin önemli bir üretim faktörü olarak müspet rolünün geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu