Gündem

Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü törenine katıldı.

Malazgirt Milli Park Alanı’ndaki törende konuşan Erdoğan, şunları kaydetti:

– Ahlat’ın sembollerinden biri olacak gençlik kampımızın açılışını gerçekleştirdik.

– Ahlat’a da inşa ettiğimiz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bölge valilerimizle bir araya geldik. 

– İnşallah bu tür toplantıları, Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde burayı daha da büyüterek her fırsatta tekrarlayacağız.

– Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, hem Malazgirt zaferine hem Türkiye Cumhuriyeti’ne hem de gençlerimize emanet edeceğimiz bir eser olarak ortaya çıktı. 

– Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün de Malazgirt Milli Parklar Miting Alanı’nda sizlerle birlikteyiz. Bu bölgeyi de zaferin anlamına ve önemine yakışır bir yer haline dönüştürdük. 

– Bugün yine arkalarına Avrupalıları alarak haksızlık hukuksuzluk, korsanlık peşinde koşmaları bu tarihten bir ibret alamadıklarının işaretidir. 

– Daha bir asır önce Anadolu’yu perişan bir şekilde terk etmek zorunda kalanların şimdi Türkiye’de sahte kabadayılık peşinde koşması, mezarlıkta ıslık çalma psikolojisinin tezahüründen başka bir şey değildir. 

– Korkunun ecele faydası yoktur. 

– Türkiye Akdeniz’de, Ege’de ve Karadeniz’de de hakkı olanı alacaktır. Biz nasıl kimsenin toprağına, egemenliğine, çıkarına göz dikmiyorsak, kendimize ait olanlardan da asla özdün vermeyeceğiz. Bunun için siyasi, ekonomik ve askeri bakımdan ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. 

– Muhataplarımızı kendilerine çeki düzen vermeye, mahvolmalarına yol açacak yanlışlardan uzak durmaya davet ediyoruz.  

– Türkiye’nin artık sabrının sınanacak, kararlılık imkanları ve cesareti test edilecek bir ülke olmadığını herkesin görmesini istiyoruz.

– Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz. Varsa bedel ödeme pahasına karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin. Yoksa çekilsinler önümüzden biz kendi işimize bakalım.

– Aziz milletim, bu topraklarda 1000 yıldır karşılaştığımız bütün badirelerden Malazgirt ruhuyla kurtulduk. 

– Evet, bu toprakları üstünde ne varsa altında yatanların eseridir. 

– Bin yıldır bu topraklarda kök salan, kardeşlik, muhabbet ve dayanışma hukuku tüm kışkırtmalara ve karanlık oyunlara rağmen sökülmedi, bundan böyle de hiç sökülemeyecek. 

– Türkiye’ye yönelik ameliyat yapmaya kalanlar da aradıkları fırsatı bulamayacaklar.

– Siyasette, ekonomide, askeri alanda elde ettiğimiz her yeni başarı geleceğimize daha güvenle bakmamızı sağlıyor.

– Karadeniz’de keşfettiğimiz bir doğalgaz rezervi milletimize uzun zamandır ihtiyacı olan morali ve kaynağı sağlamıştır. Bu doğal kaynaktan elde edilecek her gelir 83 milyon vatandaşımızın her birinin hayat kalitesinin yükseltilmesinde, ülkemizin hedeflerine daha hızlı ulaşmasında kullanılacak.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı