Gündem

Zafer Partisi’nden İsmail Çataklı’nın paylaşımı hakkında açıklama

Zafer Partisi, İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı’nın Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ilgili paylaşımı hakkında açıklama yaptı. Zafer Partisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Ümit ÖZDAĞ, Zafer Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili’dir. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail ÇATAKLI’nın kendisine yalnızca isim ve soy ismi ile hitap etmesini hoş görecek bir arkadaşlığı, samimiyeti, hukuku yoktur. Bu saygısız üslubu -üstelik resmi bir basın açıklamasında- kullanma hakkını, oturmakta olduğu koltuktan mı almaktadır? Bahse konu koltuğun böyle bir hak bahşetme gücü yoktur.

Atanmış bir kamu görevlisinin seçilmiş bir milletvekili ve parti genel başkanına ‘’doktora başvurma’’ tavsiyesinde bulunması yetmezmiş gibi ‘’basın mensupları ve takipçilerine önerimiz bu kişiyi ciddiye almamalarıdır’’ şeklinde devlet terbiyesinden uzak ifadeler kullanması devlet yönetme sanatının değil sahne sanatının konusu olabilir.

Sayın Genel Başkanımız, dün katıldığı televizyon programında hali hazırda silah ruhsatı olmadığını beyan etmemiştir. Sayın Genel Başkanımız, ‘’milletvekili olduktan sonra yaptığım silah ruhsatı başvurum reddedildi, hukuki girişimlerde bulunarak ve nihayetinde Meclis Başkanı ile görüşerek silah ruhsatı alabildim.’’ şeklinde beyanda bulunmuştur.

2013 senesinde hakkında ‘’Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması’’ kararı verilen Sayın Genel Başkanımızdan üzerine kayıtlı silahları devretmesi istenmiştir. Bunun üzerine Sayın Genel Başkanımız, aralarında merhum babasının beylik tabancasının da bulunduğu silahları devretmiştir. 24 Haziran 2018 seçimlerinde milletvekili seçilmesinin ardından yapmış olduğu silah ruhsatı başvurusu ise genelge değişikliği gerekçe gösterilerek reddedilmiştir. İşbu red kararı, Sayın Genel Başkanımız tarafından önce Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne ardından da Danıştay’a taşınmıştır. Bu hukuki süreç sürerken Sayın Genel Başkanımız Meclis Başkanı ile konuyu görüşmüşler ve bu görüşmeden sonra o güne kadar sürüncemede bırakılan silah ruhsatı verilmiştir. Açıklamada yer alan 30.12.2020 ve 27.07.2021 tarihli silah ruhsatları bunlardır. Sayın Genel Başkanımızın üzerine kayıtlı görünen diğer iki silah ise önceden devretmek zorunda kaldığı ve sonra geri aldığı silahlardır.

Son olarak ifade etmek isteriz ki; bu açıklama, Sayın Genel Başkanımıza yönelik suikast planının kendisinden gizlendiği gerçeğinin üzerini örtmek amacına matuftur. İçişleri Bakanı S. Soylu’nun bakanlık bünyesinde muarız ve muhaliflerinin olduğunu biliyorduk ancak böylesini tahmin etmemiştik. Sayın Genel Başkanımız konu hakkında 26.10.2021 Salı günü Büyük Millet Meclisinde muhataplarına yönelik açıklamalarda bulunacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı