Sponsorlu Bağlantılar

İletişim

İletişim

İletişim toplumdaki bireylerin arasında geçen sözlü ya da sözsüz bir şekilde duygu düşünce haber veya haber niteliği taşıyan herhangi bir şeyin kişiler arası aktarımıdır. Bireylerin iletişime geçme amaçlarının pek çok nedeni vardır. İletişime geçme nedenlerinin çokluğu kadar da iletişime geçme şekilleri de vardır.

Örneğin kişiler tanıdığı bir kişiden bir bilgi almaya çalışması ya da hiç tanımadığı bir kişiden bilgi almaya çalışması gibi bu iki durumda bireylerin iletişim halinde olduğunu gösterir. Kişisin tanımadığı kişilerle iletişime geçmesine herhangi bir ihbar hattı ya da müşteri hizmetleri yetkililerini üzerinden geçen konuşmayı örnek alabiliriz.

Kişiler İhbar Hattı Üzerinden Nasıl İletişim Kurar?

Bireyler bir durum sırasında şikayetçi oldukları bu durumun yetkili kişilerle iletişime geçerek kullanılan uygun bir dille şikayetçi oldukları durumu anlatarak ihbar hattı üzerinden iletişim halinde olmuş olunur. Bu durum müşteri hizmetleri yetkilileri ile olan iletişimde de geçerlidir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu